Android Telefonda Konuşarak Mesaj Yazma

Android Telefonda Konuşarak Mesaj Yazma

Android Telefonda Konuşarak Mesaj Yazma konumuzda klavyeyi kullanmadan sadece konuşarak nasıl mesaj yazabileceğinizi anlatıyoruz.

Klavye kullanarak mesaj yazmayı sevmiyorsanız Android telefonda  konuşarak SMS ve Whatsapp‘dan mesaj gönderebilirsiniz.Trafikte ya da bir işle meşgulken hızlıca bir mesaj yazmak için Google Klavye‘nin bu özelliğini kullanarak konuşmalarınızı metine çevirebilirsiniz.

Android telefonlarımız hayatımızın kolaylaştıran en büyük teknolojik cihazlardan birisidir. Ancak bazen kolaylaştırmak yerine işleri daha da karmaşık bir hale getirebilir. Ellerimizde alışveriş sepetleri varken veya trafikte iken mesaj yazma ihtiyacımız olabilir. Tam bu sırada devreye konuşarak sms , konuşarak WhatsApp mesajı yazma uygulamaları girecektir.

Android telefonların klavyesinde bulunan mikrofon özelliği sayesinde konuşarak mesaj yazabilirsiniz. Mesaj yazarken artık tuşları kullanmanıza gerek kalmayacak mesajı yazmak için tek yapmanız gereken şey konuşmak. Android Telefonda Konuşarak Mesaj Yazma özelliğini, sms, whatsapp, messenger ve diğer mesajlaşma uygulamalarında kullanabilirsiniz.

Android Telefonda Konuşarak Mesaj Yazma

Aslınca bu sistemin iPhone serisinde kullanılan dikte sistemi ile çok bir farkının olmadığını da belirtelim hemen. Sesle yazma özelliğini kullanabilmek için yapmanız gereken ise oldukça basit.

Sesle mesaj yazmak için her hangi bir ön ayar yapmanıza gerek yoktur.

Kullandığınız mesajlaşma uygulamasını açın. Uygulamada mesaj kısmına dokunun ve açılan klavyede “Boşluk” tuşunun yanındaki yani klavyenin sol alt kısmında bulunan “mikrofon” simgesine dokunun .

Eğer mikrofon simgesi henüz yok ise.

Ayarlar simgesine gelin.

Android Telefonda Konuşarak Mesaj Yazma

Dil ve giriş seçeneğine girin ve buradan Google kalvye seçeneğini etkinleştirin.

Açılan küçük menüden “Mikrofon” simgesini seçin.

Android Telefonda Konuşarak Mesaj Yazma

Mikrofon işaretine tıkladığınızda karşınıza bu simgenin daha büyük bir hali gelecek ve konuşmanız istenecek. Konuşmanız bittikten sonra ise otomatik olarak sistem söylediklerinizi yazıya dönüştürecektir.

Android Telefonda Konuşarak Mesaj Yazma

Yukarıda anlattığımız gibi mikrofon simgesini seçtiğiniz zaman artık varsayılan olarak Boşluk tuşunun yanında mikrofon simgesi olacaktır.

Konuşarak mesaj yazmak istediğinizde artık tek yapmanız gereken mikrofon simgesine dokunmaktır.

Sesle mesaj yazma özelliği, whatsapp’da ve messenger’de bulunan ses gönderme butonundan farklıdır. Sesle mesaj yazdığınız zaman sesiniz kelimelere dökülüp mesaj olarak gönderilir.

Eğer yukarıda anlatmış olduğumuz yöntem sizin telefonunuzda olmuyorsa eski bir android sürümü kullanıyor olabilirsiniz. Bunun için Google’ın android cihazlar için geliştirmiş olduğu Google Klavye uygulamasını kullanabilirsiniz.

#Android Telefonlarda Tuş ve Mesaj Kısmındaki Titreşim Nasıl Kapatılır?

Kaynak:
Sosyal Medyada Paylaşın:

3 yorum

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Resimde görüneni kutuya yazınız: *İçerik önerileri ve diğer istek ve şikayetlerinizi teknolojidolabi@yandex.com adresine bildiriniz.

TeknolojiDolabi.com-Sitemizde bilgisayar ve akıllı telefon kullanıcılarının sık karşılaştığı sorunlara ait çözümleri kolayca bulabilirsiniz.