iPhone’da Dikte Özelliği Nasıl Etkinleştirilir?

iPhone, iPad veya iPod touch'ınızda klavyeyi kullanan birçok uygulamada ve özellikte metin girmek için klavyeniz yerine dikte özelliğini kullanabilirsiniz.

iPhone’da dikte özelliği ile konuşarak metin yazdırmak mümkün.  Bu yazımızda iPhone’da dikte özelliği nasıl etkinleştirilir konusunu ele aldık.

iOS işletim sistemine sahip cihazlarda (iPhone, iPad, iPod) yazı yazdırmak için klavyenin yanı sıra “Dikte” özelliğini de kullanabilirsiniz. Dikte ile konuşarak metin yazdırmak mümkün.

Dikte özelliği telefonunuzun sanal klavyesini kullanmadan, sesli komutlar aracılığıyla metinler yazmanız için tasarlanmış son derece kullanışlı bir özelliktir.

iPhone, iPad veya iPod touch’ınızda klavyeyi kullanan birçok uygulamada ve özellikte metin girmek için klavyeniz yerine dikte özelliğini kullanabilirsiniz.

iPhone’da Dikte Özelliğini nasıl etkinleştirilir bilmiyorsanız aşadığıdaki adımları takip ediniz.

iPhone’da Dikte Özelliği nasıl etkinleştirilir?

iPhone 6s veya sonraki modellerinde ve iPad’de internet bağlantınız bulunmasa da dikte özelliğini kullanabilirsiniz.

iPhone dikte özelliğini açmak için;

  • Ayarlar” uygulamasını açarak aşağıda bulunan “Genel” seçeneğini seçin.
  • Burada “Klavye” bölümünü açarak açılan sayfada en altta bulunan “Dikte’yi Etkinleştir” seçeneğini açık konuma getirin ve onaylayın.

iPhone’da Dikte Özelliği Nasıl Etkinleştirilir?

Bu seçeneğin hemen altında yer alan Dikte ve Gizlilik Hakkında… bağlantısını takip ederek Dikte hakkında daha fazla bilgi alabilirsiniz.

Dikte özelliğini açtıktan sonra yazı yazabileceğiniz herhangi bir uygulamaya girin ve sanal klavye üzerinde, boşluk tuşunun hemen solundaki mikrofon tuşuna tıklayın. Artık Dikte özelliğini kullanabilirsiniz.

Dikte özelliği nasıl etkinleştirilir,iPhone dikte çalışmıyor,iPhone dikte yazmıyor

Fazla hızlı olmayacak şekilde konuşarak yazdırma işlemini yapabilir ve “Nokta”, “Virgül” gibi kelimelerle de seslenerek noktalama işaretlerinin eklenmesini sağlayabilirsiniz.

iPhone’da dikte özelliği nasıl etkinleştirilir yazımız sona erdi.

Android Telefonda Konuşarak Mesaj Yazma yazımızda klavyeyi kullanmadan whatsapp’ta konuşarak yazma yada konuşarak SMS yazma nasıl yapılır buradaki yazımızda anlatacağız.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu