Android Telefon USB’den Yada Wi-Fi’den Nasıl Yedek Alınır

SyncDroid ile Android Cihazınızı Yedekleme

 

Android telefonunuzu yada tabletinizi yedeklemek için piyasada birçok program vardır.Bu yedekleme programlarının bir taneside SyncDroid programıdır.

Bu program sayesinde telefonunuzda bulunan birçok bilgiyi telefonunuza yedekleyebilirsiniz.

SyncDroid programı ile yapmanız gereken program ile telefon arasısndaki bağlantıyı sağlamak ve seçtiğiniz bilgileri bilgisayarınıza yedeklemektir.

Öncelikle SyncDroid’i Bilgisayarımıza indirelim.

SyncDroidPC için İNDİR

Programı indirdikten sonra ise Google Play’den SyncDroid uygulamasını indirmelisiniz.Yani telefonunuzda ve bilgisayarınızda gerekli programların kurulu olması gerekmektedir.

SyncDroidAndroid Telefon için İNDİR

syncdroid-programi-indir

Programı açtıktan sonra aynı zaman da telefona yüklediğiniz ugulamayıda açmalısınız.Wifi Network olarak açarsanız telefondaki bulunan uygulamada size bir adet şifre verecektir.Görüldüğü gibi telefondaki şifresi boş bulunan bölüme yazıyoruz.
Diğer yöntem ise USB bağlantısı ile yapılan yöntem burada bazı driver dosyalarını ararken biraz uzun sürebiliyor o yüzden Wifi bağlantısını tavsiye ediyoruz…

syncdroid-resim-yedekleme

Yedeklemek istediğiniz bölümü seçerek Backup demeniz yeterli olacaktır ve yedeklemeye başlayacaktır.Burada eğer telefonunuzda bilgi fazla ise yedekleme işlemide uzun sürecektir ve biraz beklemelisiniz.

 

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu