Android Telefonlarda Oyun Yedekleme

Android telefonlarda oyun yedekleme sayesinde oyunlara sıfırdan başlamak yerine kaldığımız yerden başlayarak devam edebiliriz.

Bilgisayarlarımızda olduğu gibi Android cihazlarımızada belirli zamanlarda yada sistemsel arızalar olduğunda zaman sıfırlamak yada format atmak gerekmektedir.Aslında sorunlar format atma işleminden sonra başlar.

Bilgisayarlarda programları yada oynamak istediğimiz oyunları tekrar kurmak gerekir ve sıfırdan başlamak gerekmektedir ama biraz araştırma yaparsanız format atma işleminden sonra kurulacak programlar yada oyunlar için yedek alma işlemi yaparak bazı sorunlardan kurtulabiliriz.Yani yedekleme ile oyunlara sıfırdan başlamak yerine kaldığımız yerden başlayarak devam edebiliriz.

Android Telefonlarda Oyun Yedekleme

Bu yedekleme işlemi için birkaç yöntem deneyebilirsiniz.Bizde sizler için bu zahmetten kurtulmanız için bu yöntemleri anlatmak istedik.

Yöntem 1 : Bazı oyunlar Facebook yada Google Gmail hesapları üzerinden kayıt olunarak oynanabilmektedir.Yani otomatik bir bağlantı oluşturarak hızlı bir şekilde kayıt olabiliyorsunuz.Daha sonra ise oyunu telefonunuzdan yada tabletinizden silseniz bile oyunu yüklediğinizde sadece Facebook yada Google hesabınızı bağladığınız zaman oyuna kaldığınız yerden devam edebiliyorsunuz.

Yöntem 2 : Eğer bu şekilde bir bağlanma yöntemi ile oyunları oynamıyorsanız oyunu yüklediğiniz cihaz üzerinde yada SD kart üzerinde bir dosya sistemi üzerine kayıt olmaktadır.Oynadığınız oyunlar Android işletim sistemi üzerinde bulunan “data” veya “obb” klasörleri üzerine kayıt olur.Yani siz bu dosyaları bilgisayarınıza kayıt ederseniz.Örneğin Subway Surfers oyununun kayıt klasörü Android > Data > com.kiloo.subwaysurf klasörü altındadır.Burada Com ile başlayan klasör ismi farklılık gösterebilir ve siz oradaki dosyaları bilgisayarınıza kopyalar ve daha sonra oyunu telefonunuza kurduktan sonra aynı şekilde kopyaladığınız dosyayı telefona atarak kaldığınız yerden devam edebilirsiniz.

Bu yöntemler ile oyunlarınızı yedekleyebilir ve kaldığınız yerden devam edebilirsiniz.Eğer farklı bir yöntem denemek istiyorsanız Google Play üzerinden farklı uygulamalar indirerek yedekleme işlemine devam edebilirsiniz.“Android backup & Restore” isimli uygulama bu konuda size yardımcı olacaktır yani yedekleme yapabilirsiniz.

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu