Yeni Gmail Arayüzüne Nasıl Geçilir?

Yeni Gmail Arayüzüne Nasıl Geçilir?

Google’ın popüler e-posta hizmeti Gmail tasarımını yeniledi. Dileyenler G-Mail’i yeni tasarımı ile kullanilirler. Peki yeni G-Mail arayüzüne nasıl geçilir?

Popüler e-posta servisi Gmail, uzun yıllardan sonra yenilenerek kullanıcılarına yeni tasarımı ile modern bir hava yaşatmayı amaçlıyor. Google geliştirdiği yeni arayüzü bir süre test etmek istediği için otomatik bir tasarım değişikliği yapılmıyor. Ancak, isteyen kullanıcılar yeni arayüze kolayca geçiş yapabiliyorlar.

Ancak hatırlatalım yalnızca kişisel @gmail.com uzantılı hesapların görünümü yeni sisteme geçebiliyor, G-Suite kullanıcıları henüz yeni arayüzü kullanamıyorlar.

Yeni Gmail Arayüzüne Nasıl Geçilir?

Gmail web arayüzünü açtıktan sonra, sağ üst köşede yer alan Ayarlar bölümünden ” Yeni Gmail ürününü dene ” seçeneğine tıklıyoruz.

Yeni Gmail Arayüzüne Nasıl Geçilir?

Bir süre bekledikten sonra Hoşgeldiniz ekranı ile karşılaşacaksınız. Bu ekranda Gmail’in yeni arayüzünü kullanmaya başlamadan önce varsayılan, geniş ve kompakt olmak üzere üç farklı yazı boyutundan birisini seçmeniz isteniyor.

Yeni Gmail Arayüzüne Nasıl Geçilir?

Bunlardan birini seçip Tamam butonuna bastığınızda artık yeni arayüzü kullanmaya başlayabilirsiniz.

Eski arayüze dönmek istediğinizde ise yine Ayarlar bölümünden, “Klasik Gmail ürününe geri dön” seçeneğine tıklayabilirler.

Sosyal Medyada Paylaşın:
Kaynak:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Yorum yazmak için giriş yapmalısın
Sitemizde bilgisayar ve akıllı telefon kullanıcılarının sık karşılaştığı sorunlara ait çözümleri bulabilirsiniz.