Mobil

Telefonda Hızlı Şarj Özelliği Nasıl Açılır ?

Mobil cihazlarınızda hızlı şarj özelliğini nasıl etkinleştireceğinizi yazımızdan öğrenebilirsiniz.

Hızlı şarjı kullanarak telefonunuzu daha kısa sürede şarj edebilirsiniz. Telefonda hızlı şarj özelliği nasıl açılır ve ayrıca telefon hızlı şarj olmuyor sorununun çözümünü yazımızda bulabilirsiniz.

Hızlı şarj cep telefonu ve cep telefonu işlemcisi üreticileri tarafından geliştirilen cep telefonumuzu veya mobil cihazımızı mümkün olduğundan daha kısa sürede şarj etmemizi sağlayan bir teknolojidir. Hızlı şarj hakkında daha detaylı bilgileri buradaki yazımızdan okuyabilirsiniz.

Mobil cihazlarınızda hızlı şarj özelliğini nasıl etkinleştireceğinizi yazımızdan öğrenebilirsiniz.

Telefonda hızlı şarj nasıl açılır yazımızda okuyacağınız konu başlıkları;

  1. Samsung telefonda hızlı şarj özelliği nasıl açılır?
  2. Xiaomi telefonda hızlı şarj nasıl açılır?
  3. Telefonda hızlı şarj nasıl kapatılır?
  4. Telefon hızlı şarj olmuyor sorunu nasıl çözülür?

Samsung telefonda hızlı şarj özelliği nasıl açılır?

Android telefonda hızlı şarj özelliğini açmak için;

Uygulamalar > Ayarlar > Cihaz Bakımı > Pil yolunu izleyin.

hızlı şarj nasıl yapılır

Burada sağ köşede Üç nokta seçenekler tuşu > Gelişmiş Ayarlar > Hızlı kablolu şarj kısmından hızlı şarj özelliğini etkinleştirebilirsiniz.

hızlı şarj nasıl yapılır

Xiaomi telefonda hızlı şarj nasıl açılır?

Xiaomi telefonlarda hızlı şarj için bir ayar bulunmamaktadır. Eğer kablo ve adaptörünüz hızlı şarja uymluysa ve telefonunuzda hızlı şarjı destekliyorsa Xiaomi hızlı şarj direk olarak başlar.

Telefonda hızlı şarj nasıl kapatılır?

Hızlı şarj ayarları genellikle telefonunuzun ayarlar menüsünden pil ayarlarına girip, daha sonra gelişmiş ayarlardan ve en son hızlı şarj ayarlarından bu hızlı şarj özelliğini kapatabilirsiniz.

Telefon hızlı şarj olmuyor sorunu nasıl çözülür?

Aslında hızlı şarjı olan bir telefonu hızlı şarj edebilmek için mutlaka hızlı şarj özelliğine sahip bir adaptör ve hızlı şarj kablosu kullanılması gerekiyor. Ancak bunların kullansanız bile bazen hızlı şarj cihazları şarjı hızlı yapmayabiliyor. Bunun en önemli nedeni hızlı şarj aletinin hızlı şarj desteklemeyen telefonlarda kullanılmasıdır.

Telefon hızlı şarj olmuyorsa bunu çözmenin en iyi yolu şarj aletini hızlı şarj uyarısı çıkana kadar telefona takıp çekmektir. Genellikle 2-3 deneme sonrasında telefonunuz hızlı şarj olmaya başlayacaktır.

Başka bir nedense kablonun zamanlar yıpranması ve özelliğini kaybetmesidir. Zamanla aşınan, ezilen şarj kablonuz, adaptörden gelen akımı tam anlamıyla telefona aktaramayabilir ve bu durumda şarj süresi uzar. Çözüm ise yeni bir kablo almak.

Eğer kablo ve adaptör sağlam ise geriye bir tek seçenek kalıyor. Muhtemelen sorununuz sistemsel veya donanımsal. Bu durumda ise telefonunuzu fabrika ayarlarına sıfırlama işlemi yapmanız gerekmektedir.

Son Güncelleme: 15 Mart 2021

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu