Telefonda hızlı şarj özelliği nasıl açılır ?

hızlı şarj nasıl yapılır

Son güncelleme: 14 Mayıs 2020

Hızlı şarjı kullanarak telefonunuzu daha kısa sürede şarj edebilirsiniz. Telefonda hızlı şarj nasıl açılır ve ayrıca telefon hızlı şarj olmuyor sorununun çözümünü yazımızda bulabilirsiniz.

Hızlı şarj cep telefonu ve cep telefonu işlemcisi üreticileri tarafından geliştirilen cep telefonumuzu veyahut mobil cihazımızı mümkün olduğundan daha kısa sürede şarj etmemizi sağlayan bir teknolojidir.

Android telefonda hızlı şarj açmak için;

Uygulamalar > Ayarlar > Cihaz Bakımı > Pil yolunu izleyin.

hızlı şarj nasıl yapılır

Burada sağ köşede Üç nokta seçenekler tuşu > Gelişmiş Ayarlar > Hızlı kablolu şarj kısmından hızlı şarj özelliğini etkinleştirebilirsiniz.

hızlı şarj nasıl yapılır

Telefon Hızlı Şarj Olmuyorsa;

Aslında hızlı şarj özelliği olan bir telefonu hızlı şarj edebilmek için mutlaka hızlı şarj özelliğine sahip bir adaptör ve hızlı şarj kablosu kullnaılması gerekiyor. Ancak bunların kullansanız bile bazen hızlı şarj cihazları şarjı hızlı yapmayabiliyor. Bunun en önemli nedeni hızlı şarj aletinin hızlı şarj desteklemeyen telefonlarda kullanılmasıdır.

Telefon hızlı şarj olmuyorsa bunu çözmenin en iyi yolu şarj aletini hızlı şarj uyarısı çıkana kadar telefona takıp çekmektir. Genellikle 2-3 deneme sonrasında telefonunuz hızlı şarj olmaya başlayacaktır.

Başka bir nedense kablonun zamanlar yıpranması ve özelliğini kaybetmesidir. Zamanla aşınan, ezilen şarj kablonuz, adaptörden gelen akımı tam anlamıyla telefona aktaramayabilir ve bu durumda şarj süresi uzar. Çözüm ise yeni bir kablo almak.

Eğer kablo ve adaptör sağlam ise geriye bir tek seçenek kalıyor. Muhtemelen sorununuz sistemsel veya donanımsal. Bu durumda ise telefonunuzu fabrika ayarlarına sıfırlama işlemi yapmanız gerekmektedir.

] }

1 Yorum

Kehribar  -  24 Kasım 2019 / 11:57

detaylı anlatılmış teşekkürler

Başka Yazı Yok

Kayıt Ol

Zaten üye misiniz? Giriş Yap

Giriş Yap

Henüz üyeliğiniz yok mu? Kayıt Ol