YouTube Gizli Mod Nedir, Nasıl Kullanılır ?

YouTube Gizli Mod Nedir, Nasıl Kullanılır ?

Kullanıcıların hiçbir iz bırakmadan YouTube’dan video izleyebileceği Youtube gizli mod nedir, nasıl aktif edilir ve nasıl kullanılır bu yazımızın konusunu olşturacak.

Biliyorsunuz çoğu video izleme sitesinde ve sosyal platformlarda gizli mod özelliği bulunuyor. Örneğin Google Chrome’da gizli moda geçtiğinizde tarama geçmişiniz kaydedilmediği için hangi siteleri ziyaret ettiğiniz başkaları tarafından görülemez.   Popüler video paylaşım sitesi YouTube gizli mod özelliği sonunda Android kullanıcıları için kullanıma sunuldu.

YouTube Gizli Mod Nedir ?

Bu mod açılınca kullanıcılar abone oldukları video kanallarına da kayıtlı gözükmeyecek. Bu mod sayesinde geçmiş ve arama kayıtları tutulmayacağı için kullanıcının izlediği videoların tekrar tekrar kendisine gösterilmesi de engellenmiş olacak.

YouTube Gizli Mod Nasıl Aktif Edilir ?

Gizli Moda ulaşmak için Android kullanıcıları uygulamaya girdiklerinde ‘Hesap’ menüsünü açarak Gizli Mod özelliğini etkinleştirebilirler.

YouTube Gizli Mod Nedir, Nasıl Kullanılır ?

Bu mod açıkken kullanıcının abone olduğu video paylaşım kanalları da kullanıcı geçmişinde kaydolmayacak. Youtube, bu özelliğini YouTube Music uygulamasında da devreye alacak.

Fakat Gizli Mod özelliğini etkinleştirdiğinizde yalnızca Ana Sayfa ve Trendler sekmelerini ziyaret edebileceksiniz. Abonelikler, Gelen Kutusu ya da Kitaplık sekmelerine erişmeye çalıştığınızda Gizli Mod’un açık olduğunu ve içeriği görmek için Gizli Mod’u kapatmanız gerektiğini söyleyen bir uyarı ile karşılaşacaksınız.

YouTube Gizli Mod Nasıl Kullanılır ?

Özelliği ilk kez kullandığınızda “Gizli Mod’a geçtiniz” uyarısı ekrana geliyor. Bunun dışında izleme ve arama geçmişinizin devrede olmadığını göstermek için birkaç gösterge daha bulunuyor. Google şapkasında ve avatarda gölge görülürken, uygulamanın en altında “Gizli Moddasınız” ibaresi de görülüyor.

Gizli Mod’dan çıkıldığında da oturum boyunca yapılanlar temizlenerek hesabınızın son kullanılan haline dönüyorsunuz.

Yorum Yap

Yorum Yap