Xiaomi Cihazlarda Sim Kart Etkinleştirme Sorunu Nasıl Çözülür ?

Xiaomi Cihazlarda Sim Kart Etkinleştirme Sorunu Nasıl Çözülür ?

Merhaba. Bazı Xiaomi cihazlar “Xiaomi sim kart yok hatası” vererek sim kart etkinleştirme sorunu yaşıyor bizde bu yazımızda sim kart aktivasyon sorununun sebepleri ve çözümünü anlatacağız.

Xiaomi fiyat / performans telefonları ile son yılların başarılı üreticilerinden olmaya başladı. Kendisini birçok telefon markasının önüne geçiren özelliği ise tam anlamıyla bir fiyat / performans ürünü olması.

Bazı Xiaomi cihazlarda telefon açıldığında “Xiaomi sim kart yok hatası” ile sim kart aktivasyon sorunu yaşanıyor. Bu hata mesajı telefon kapatılıp tekrar açıldığında alınıyor.

Xiaomi sim kart etkinleştirme sorunu

Xiaomi sim kart sorununun nedeni telefon açılırken kendisini ve simi eşleştirmeye çalışması. Cihaz telefon üreticisine hangi sim kartla kullanıldığı bilgisini göndermeye çalışıyor, e üreticide yutdışında olduğu için yurtdışına mesaj atmaya çalışıyor. Ancak hattınız yurt dışına mesaj atmanıza izin vermiyor ise bu nedenle bu hatayı alıyorsunuz.

Şimdi Xiaomi Cihazlarda Sim Kart etkinleştirme sorunu nasıl çözülür bakalım.

Xiaomi Sim Kart Etkinleştirme Sorunu Çözümü

  • İlk olarak Ayarlar ->  Ağ -> SIM kartlar ve Mobil Ağlar -> Sım Kart Ayarları kısmında telefon numaranız girilmemişse oraya telefon numaranızı +9 başta olmak üzere yazınız.
  • Mi hesabı daha önce açmamışsanız, Mi hesabı açıp telefon numaranızı tanımlayın.
  • Ayarlar -> Mi hesabı altından bu bilgileri telefonunuza giriniz.
  • Mobil Ağ , GPS (Konum) , Sekronizasyon aktif edin.
  • Telefon tarayıcısından id.mi.com ve i.mi.com adreslerine giriş yapın. Fakat bu tarayıcıyı kapatmayın. Home tuşuna basarak çıkabilirsiniz.
  • Ayarlar -> Mi hesabı -> mi cloud> cihazı bul seçeneğini aktif edin. Sim etkinleştirme uyarısı çıkacak onaylayıp tarayıcımızdan i.mi.com sayfasını açarak find device girin.
  • Etkinleştirme ilk adımda yapılamayacaktır fakat find device özelliği aktif olacaktır. Bu özellik aktifken i.mi.com’dan find device’a tekrar girin ve cihazınızı bulmasını bekleyin.
  • Cihazınızın konumunu bulduktan sonra !!tarayıcı kapatmadan!! tekrar Ayarlar ->Mi hesabı ->Mi cloud’a gidin ve cihazı bul özelliğini kapatın ve tekrar açın. Yine uyarı verecektir fakat daha sonrasında onayladıktan sonra sim kart etkinleştirilecektir.
  • Cihazı bul seçeneğini kapatıyoruz sonra açıp mesajları senkronize edince etkileştirme olacaktır.

Bu çözüm yolu haricinde telefon dilini ingilizceye çevirip hatayı çözenler olmuş. Ayrıca hattını değiştirip bu problemin üstesinden gelenler de olmuştur.

Sosyal Medyada Paylaşın:
Kaynak:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Yorum yazmak için giriş yapmalısın
Sitemizde bilgisayar ve akıllı telefon kullanıcılarının sık karşılaştığı sorunlara ait çözümleri bulabilirsiniz.