Xiaomi Cihazlarda Sim Kart Etkinleştirme Sorunu Nasıl Çözülür ?

Xiaomi cihazlarda sim kart etkinleştirme sorununun sebepleri ve çözümünü yazımızda bulabilirsiniz.

Bazı Xiaomi telefonlar “Xiaomi sim kart yok hatası” vererek sim kart etkinleştirme sorunu yaşıyor bizde bu yazımızda Xiaomi cihazlarda sim kart etkinleştirme sorununun sebepleri ve çözümünü anlatacağız.

Xiaomi Corporation, Nisan 2010’da kurulmuş ve merkezi Pekin’de bulunan Çinli bir elektronik şirketidir. Xiaomi; akıllı telefon, mobil uygulama, dizüstü bilgisayar, çanta, kulaklık, ayakkabı, spor bandı ve daha birçok ürüne yatırım yapmaktadır. Xiaomi ayrıca Apple, Samsung ve Huawei’den sonra kendi geliştirdiği cep telefonu yonga özelliklerine sahip dördüncü şirkettir

Xiaomi sim kart yok hatası” ile sim kart aktivasyon hata mesajı genelde telefon kapatılıp tekrar açıldığında alınıyor.

Xiaomi Cihazlarda Sim Kart Etkinleştirme Sorunu Nasıl Çözülür ?

Xiaomi sim kart sorununun nedeni telefon açılırken kendisini ve simi eşleştirmeye çalışması.

Cihaz telefon üreticisine hangi sim kartla kullanıldığı bilgisini göndermeye çalışıyor, e üreticide yurtdışında olduğu için yurtdışına mesaj atmaya çalışıyor. Ancak hattınız yurt dışına mesaj atmanıza izin vermiyor ise bu nedenle bu hatayı alıyorsunuz.

Şimdi Xiaomi Cihazlarda Sim Kart etkinleştirme sorunu nasıl çözülür bakalım.

Xiaomi Sim Kart etkinleştirme sorunu nasıl çözülür?

  • İlk olarak Ayarlar ->  -> SIM kartlar ve Mobil Ağlar -> Sim Kart Ayarları kısmında telefon numaranız girilmemişse oraya telefon numaranızı +9 başta olmak üzere yazınız.
  • Mi hesabı daha önce açmamışsanız, Mi hesabı açıp telefon numaranızı tanımlayın.
  • Ayarlar -> Mi hesabı altından bu bilgileri telefonunuza giriniz.
  • Mobil Ağ , GPS (Konum) , Sekronizasyon aktif edin.
  • Telefon tarayıcısından id.mi.com ve i.mi.com adreslerine giriş yapın. Fakat bu tarayıcıyı kapatmayın. Home tuşuna basarak çıkabilirsiniz.
  • Ayarlar -> Mi hesabı -> mi cloud> cihazı bul seçeneğini aktif edin.
  • Sim etkinleştirme uyarısı çıkacak onaylayıp tarayıcımızdan i.mi.com sayfasını açarak find device girin.
  • Etkinleştirme ilk adımda yapılamayacaktır fakat find device özelliği aktif olacaktır. Bu özellik aktifken i.mi.com’dan find device’a tekrar girin ve cihazınızı bulmasını bekleyin.
  • Cihazınızın konumunu bulduktan sonra !!tarayıcı kapatmadan!! tekrar Ayarlar ->Mi hesabı ->Mi cloud’a gidin ve cihazı bul özelliğini kapatın ve tekrar açın. Yine uyarı verecektir fakat daha sonrasında onayladıktan sonra sim kart etkinleştirilecektir.
  • Cihazı bul seçeneğini kapatıyoruz sonra açıp mesajları senkronize edince etkileştirme olacaktır.

Bu çözüm yolu haricinde telefon dilini ingilizceye çevirip hatayı çözenler olmuş. Ayrıca hattını değiştirip bu problemin üstesinden gelenler de olmuştur.

Sim kart çıkarma iğneleri çok küçük şeyler olduğundan kaybolmaları pe kde süpriz olmuyor. Peki iğnesi kaybolan sim kart yuvası nasıl açacağız?

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu