Televizyon, Bilgisayar, Telefon ve Tablet Ekranları Nasıl Temizlenir?

TV, Bilgisayar, Akıllı telefon, Tablet gibi elektronik ürünlerin ekranları temizlenirken cihazın zarar görmemesi için çok dikkatli olmak ve doğru temizlik ürünlerini kullanmak gerekiyor.

TV, Bilgisayar, Akıllı telefon, Tablet gibi elektronik ürünlerin ekranları nasıl temizlenir? Ekran temizlerken neler kullanmalı?

Evlerimizde bulunan televizyon, bilgisayar gibi elektronik cihazların yanı sıra hayatımızda büyük kolaylıklar yaratan telefon ve tablet ekranlarının temizlenmesi çoğu zaman peçete ya da benzeri araçlar ile yapılıyor. Her ne kadar bu tür çözümler geçici olsa da ekranın zarar görmesine ya da çizilmesine neden olabilir.

Bu yazımızda elektronik araçların ekranını nasıl temizleyebileceğiniz hakkında bilgiler bulabilirsiniz.

Elektronik ürünlerin ekranları nasıl temizlenir?

TV, Bilgisayar, Akıllı telefon, Tablet gibi elektronik ürünlerin ekranları temizlenirken cihazın zarar görmemesi için çok dikkatli olmak ve doğru temizlik ürünlerini kullanmak gerekiyor.

Islak mendil kesinlikle kullanmayın.

Bilgisayar, telefon, televizyon gibi cihazların özellikle ekranlarını temizlerken ıslak mendil kullanmamanız gerekiyor. Çünkü ıslak mendillerin büyük bir bölümü kimyasal madde içeriyor ve bu maddeler elektronik cihaz ekipmanlarına zarar verebiliyor.

Elektronik cihazlarınızı temizlemek için bu eşyaların temizlenmesine özel olarak hazırlanan temizlik setlerini tercih etmenizde yarar var.

Temizlik esnasında cihazı mutlaka kapatın.

Bilgisayar, telefon ve televizyonlarınızı temizlerken cihazlarınızı kapatın. Bu şekilde elektrik bağlantısını keserek olası bir kazayı engellemiş olursunuz. Temizlikte kullanılan sünger ve malzemeler nemli oldukları için cihazın yapısına açıkken zarar verebilir.

Doğru temizlik malzemesi kullanın.

Televizyon, Bilgisayar, Telefon ve Tablet Ekranları Nasıl Temizlenir?

Ekran ve diğer ekipman temizliğinde dış yüzeyi sert olmayan, mikrofiber özellikli ve nemli kalabilen bezleri tercih edin. Temizleme esnasında çok sert ve ani hareketler yapmayın. Oval ve yavaş hareketler ile elektronik cihazlarınızı temizleyin.

Televizyon ve bilgisayarların ekranları en çok ve sık kirlenen bölümlerdir. Buradaki lekeleri temizlerken daha dikkatli davranmanız gerekiyor. İnatçı bir leke varsa, bezi ekranın üzerine çok fazla bastırmayın. Sprey sıktığınız bezi yavaş hareketlerle devam ettirin. Sonrasında lekenin kurumasını bekleyin.

Bu gibi hassas cihazların temizliği esnasında temizlikte kullanacağınız sprey malzemeleri direkt olarak ekrana uygulamayın. Bir bez üzerinden kirli noktaları temizleyin.

Temizlikten sonra cihazı hemen açmayın.

Temizlik işleminin bitmesinden sonra cihazlarınızı çalıştırmak için acele etmeyin. Kurumasını bekleyin. Doğrudan olmamak şartıyla fön makinesi ile bir kurulama da uygulanabilir.

TV, Bilgisayar, Akıllı telefon, Tablet gibi elektronik ürünlerin ekranları nasıl temizlenir yazımız sona erdi.

Belirli aralıklarla kullandığınız kulakiçi yada kulaküstü kulaklığınızı kulak sağlığı için temizlemeniz gereklidir. Peki kulakiçi yada kulaküstü kulaklık nasıl temizlenir, nelere dikkat edilmelidir?

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu