Mobil

Android’de Konuma Göre Zil Sesi Ayarlama

Android’de konuma göre zil sesi ayarlama yada konuma göre titreşim ayarlamayı otomatik olarak yapabilirsiniz.Bu yazımızda sizlere önereceğimiz uygulamayı kullanarak konumunuzu belirleyerek yada gün saat belirleyerek akıllı cihazınızın otomatik olarak ses ayarlarını nasıl yapacağınızı detayları ile anlatacağız.

Akıllı cihazlar gün geçtikçe hayatınızı kolaylaştırmaya eskiden sürekli olarak manuel olarak yapmanız gereken ayarları, sizin yerinize yapabilir duruma geldi. Android işletim sistemli cihazlarda uygulama seçeneğinin son derece fazla olması kullanıcıların da bir çok alanda daha rahat etmesini sağlıyor.

Android işletim sistemli cihazlarda uygulama seçeneğinin son derece fazla olması kullanıcıların da bir çok alanda daha rahat etmesini sağlıyor.

Android’de Konuma Göre Zil Sesi Ayarlama

Sizlere Android cihazlarınızda zil sesinizi veya titreşim ayarlarınızı konumunuza göre otomatik olarak ayarlamanızı sağlamanız için önereceğimiz uygulama Audio Mode Switcher.

Toplantı zamanlarınızda akıllı telefonu sessize almanız gibi rutin dışı işleri haricinde herkesin akıllı telefonlarımızı sessize aldığı yada  zil sesini açtığı zamanlar aşağı yukarı  diyebiliriz. Size önerdiğimiz uygulama ile saat ve günleri seçmeniz doğrultusunda zil sesini yada titreşimi aktif hale getirebilmeniz mümkün.

Fakat uygulamanın bir önemli görevi daha bulunuyor : Android cihazlarda zil sesini / titreşimi konumunuza göre açıp kapatmasını sağlamak. Bu sayede akıllı cihazınız işe gittiğiniz anda otomatik olarak kendini sessize alabilir yada eve girdiğinizde zil sesini aktif konuma getirebilir. Uygulama tam olarak konum bazlı verilerle hareket edebiliyor.

Audio Mode Switcher uygulamasını Android işletim sistemli cihazlarınıza BU LİNK üzerinden indirebilirsiniz.

Uygulamayı cihazlarınıza indirip kurduktan sonra uygulamayı istediğiniz gibi özelleştirebilmeniz mümkün örnek olarak ; Konum bazlı olarak alınan veriler sayesinde eve geldiğiniz zaman zil sesi açılabilir fakat yatma saatinizde, konumuz değişmemiş olmasına karşın otomatik sessize alınabilir, sabah uyanma zamanı tekrar zil sesi açılabilir.Bunlara ek olarak öğle tatili başladığında zil sesini açabilir ve öğle tatili sonunda ise titreşimi geri açacak şekilde de ayar yapabilme imkanına sahip olacaksınız.

Kısaca anlatmak gerekirse kullanım alanı tamamen sizin yaşam alışkanlıklarınıza göre şekillendirilebilir. Uygulamanın diğer iyi olan yönü tamamen reklamsız ve ücretsiz kullanım sunması.

Ayarlarınızı yapmanız için Android cihazınızdan uygulamayı çalıştırın. Uygulama açıldığında karşınıza çıkacak olan ara yüz son derece kolay bir kullanıma sahip olduğunu göreceksiniz.

Android'de Konuma Göre Zil Sesi Ayarlama

Açılan uygulamanın ana ekranından Add New Profile sekmesine tıklayarak ayar yapmaya başlıyorsunuz. Ekranda bulunan ilk seçenek yapılan ses ayarlarını liste şeklinde görmenizi sağlıyor. İkinci seçenek ise tarihe göre ses ayarı yapmanızı sağlıyor, üçüncü seçenek ise konum bazlı değişiklikleri yapmanızı sağlıyor.

Android'de Konuma Göre Zil Sesi Ayarlama

Yukarıda yayınladığımız görsele baktığınız da yapılan ayarları göreceksiniz, saat 07:00 belirledik ve altta bulunan kutucuklardan her gün için bir tık koyduk bu da haftanın her günü saat 07:00 de normal ses profiline sahip olacak, yani diğer bir anlatımla sesi açık olacak. Bundan sonra ki saat ayarlarını yapmak için yeniden Add New Profile sekmesine basıyor ve bu sefer yatış saatinizi ayarlamak adına 23:30 için titreşim yada sessiz profilini seçiyoruz.

Android'de Konuma Göre Zil Sesi Ayarlama

Buraya kadar ayarlarımızı bir alarm kurma benzeri işlem ile hallettik şimdi asıl uygulamanın ilgi çekici kısmına geçelim konuma göre zil sesi ayarları nasıl yapılır ?

Sizlere detaylarını anlatacağız. Bu işlemi yaparken Android cihazınızdan konum servisinizin açık olduğundan mutlaka emin olmalısınız. Add New Profile sekmesine basıyor ve bu sefer 3. seçenek olan Silent yani konum seçeneğiniz kullanıyorsunuz. Bu seçimden sonra ekranınıza harita açılacaktır.

Android'de Konuma Göre Zil Sesi Ayarlama

Uygulama haritası üzerinden ev yada işyeri adresimizi seçiyoruz. Ekran üzerinden yakınlaştırma yaparak tam olarak istediğiniz konuma dokunuyoruz ve doğru olan binanın net olarak seçilmesini sağlıyoruz. Diğer ayarlar olan ses açma, ses kısma ve günler seçimleri yapmanızdan sonra işleminizi tamamlıyorsunuz.

Sosyal Medyada Konum Paylaşımı Nasıl Gizlenir ?

WhatsApp’tan Sahte Konum Nasıl Gönderilir?

Swarm’da Konum Nasıl Açılır?

Fake Gps Location ile Sahte Konum Oluşturma

Son Güncelleme: 5 Mart 2021

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu