1. Ana Sayfa
  2. AKILLI TELEFON
  3. iPhone 3D Touch Özelliği Kapatma

iPhone 3D Touch Özelliği Kapatma

iPhone 3D Touch Özelliği Kapatma

Son derece basit olan iPhone 3D Touch özelliği kapatma ile 3D touch özelliğinden memnun değilseniz bu özelliği pasifleştirebilirsiniz.

3D Touch üç aşamalı dokunma teknolojisidir.  3D Touch ile iPhone’nunuz ekrana uyguladığınız baskıyı algılayarak dokunma, kaydırma ve kıstırma hareketleri dışında peek ve pop hareketleri ile uygulama ve içeriklere hızlı bir şekilde müdahale etmenizi sağlıyor. Peek ve Pop hareketleri ile ekrana uyguladığınız baskı neticesinde bazı eylemleri gerçekleştirebiliyorsunuz.

Örneğin telefonunuza gelen bir iletiye hafifçe bastıdığınızda (ki bu Peek hareketi oluyor) ön izleme yapabiliyorsunuz. Biraz daha bastırdığınızda ise (bu da Pop hareketi oluyor) maili açabiliyorsunuz.

Bunların haricinde 3D touch ile ilgili yapabileceğiniz bir çok şey var.  Bütün bunlara rağmen 3D touch özelliğinden memnun değilseniz bunu kolaylıkla kapatabilirsiniz.

iPhone 3D Touch Özelliği Kapatma

Ayarlar – Genel – Erişebilirlik sayfasından sayfanın aşağı kısımlarında 3D touch satırını görebilirsiniz.

3D Touch kapatma

Tıkladığınız zaman bu sayfada açma kapama butonunu görmeniz mümkün. Yine aynı yerden kısayol atamalarını da yapmanız ve diğer ayarları düzenlemeniz de mümkün.

Yorum Yap
Kaynak:

Yorum Yap