iOS Telefonda Ekran Görüntüleri Nasıl Birleştirilir?

Bilgisayarda ekran görüntülerini birleştirmenin pek çok yolu var. Fakat iş telefonlara gelince durum zorlaşıyor. Bu yazımızda iOS telefonunuzda aldığınız ekran görüntülerini nasıl birleştirip tek parça hâline getireceğinizi anlatacağız.

Dediğimiz gibi konu telefonlara gelince durum epey zorlaşıyor. Çünkü aldığınız ekran görüntülerini tek tek karşıdaki kişiye göndermek zahmetli bir iş. Üstelik bir makale üstünden bir konu anlatmaya çalışıyorsanız, bir ekran görüntüsünde düzeltilmesi gereken bir yeri aktarmaya çalışıyorsanız ya da bir sitede yapılacak işlemi aldığınız ekran görüntüleriyle adım adım anlatmaya çalışıyorsanız durum gerçekten zor olabilir.

iOS kullanıcılarına yönelik sunulan bir uygulama işte bu zahmetli işleri kolayca çözmenizi sağlıyor. Tailor adlı uygulama aldığınız tüm ekran görüntülerini otomatik şekilde alt alta getirip birleştiriyor. Üstelik aldığınız ekran görüntülerinin sırası birbirine karışmıyor. Bu uygulama tam anlamıyla otomatik bir ekran görüntülerini birleştirme aracı olarak iş görüyor. Böylece hem istediğiniz konu tek parça ekran görüntüsüyle anlatmış oluyorsunuz hem de karşıdaki kişiye bunu tek seferde gönderiyorsunuz.

io1

Tailor iOS uygulamasını ücretsiz olarak indirmeniz ve kullanmanız mümkün. Üstelik uygulamanın kullanımı da çok kolay. Tailor uygulaması Facebook Messenger, WhatsApp, web siteleri ve Twitter uygulamasıyla çalışabilir. Bu demek oluyor ki eğer bu uygulamaları kullanırken ya da bir web sitesinde iken ekran görüntüleri alırsanız Tailor bunları otomatik olarak birleştirecektir. Tailor uygulamasının özellikle bunlar gibi en çok kullanılan uygulamalarla uyum içinde olmasının sebebi çoğu kişinin mesajlaşma ekranından görüntü almak istemesidir.

 

Tailor iOS uygulamasını ücretsiz indirin

 

 

Tailor ile Ekran Görüntüleri Nasıl Birleştirilir?

1.    Aldığınız ekran görüntülerini Tailor iOS uygulamasını kullanarak birleştirmek oldukça kolaydır. Önce istediğiniz ekrandan sırayla ekran görüntülerini alın.

 2.    Şimdi Tailor iOS uygulamasını açın ve uygulamanın birleştirme işlemini yapmasını bekleyin. Uygulamanın ekran görüntülerini alt alta birleştirdiğini unutmayın.

 3.    Eğer birleştirme işleminde bir sorun olursa ekran görüntülerini alırken iki ekran görüntüsü alma işlemi arasında bir süre beklememişsiniz demektir. Tailor uygulamasının ekran görüntülerini birleştirme işini sorunsuz yapabilmesi için ekran görüntüsü alma işlemini kısa aralıklarla yapmanız gerekir. Buna dikkat ederek işlemi yineleyin.

 4.    Birleştirilmiş ekran görüntüsünü paylaşmak için Paylaş butonuna dokunmanız yeterli olacaktır.

 5.    Birleştirilmiş ekran görüntüsünü telefonunuza kaydetmek için üstüne uzunca basın.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu