Bilgisayardaki Gereksiz Dosyaları Temizlemek için 6 Program

Bilgisayardaki gereksiz dosyaları temizlemek ve depolama alanı kazanmak için sizlere en iyi PC temizleme programlarını sunuyoruz.

Bilgisayarın kullandıkça ilk performansını kaybettiğinin hepimiz farkındayız. Bunun bir sebebide bilgisayarda bulunan gereksiz dosya ve kayıtlardır. Bilgisayarınızda sizin farketmediğiniz binlerce geçici ve gereksiz dosya oluşabiliyor.

Bunları zaman zaman silmek hem bilgisayarın performansını arttırır, hem de depolama alanı sorunlarınızı giderir.

Gereksiz dosyaları temizlemek için en iyi PC temizleme programları

PC temizleme programları ile bilgisayardaki gereksiz dosyaları tek tıkla silebilirsiniz.

CCleaner

Bilgisayardaki Gereksiz Dosyaları Temizlemek için 6 Program

CCleaner, PC temizleme, bilgisayar hızlandırma, program kaldırma, dosya silme, kayıt defteri temizleme, kalıcı silme ve daha birçok işlemi yapabilen başarılı bir sistem optimizasyon ve güvenlik programıdır.

Windows PC kullanıcılarına CCleaner Free (Ücretsiz) ve CCleaner Professional (Pro) olmak üzere iki sürüm sunulmuştur. Key gerektiren CCleaner Professional sürümünde PC sağlık testi, program güncelleme, PC hızlandırma, gizlilik koruması, gerçek zamanlı izleme, planlı temizleme, otomatik güncelleme ve destek gibi özellikler bulunmaktadır. CCleaner Pro sürümünü 30 gün ücretsiz olarak deneyebilirsiniz. CCleaner Ücretsiz sürümü ise daha hızlı bilgisayar ve gizlilik koruması özelliklerini sunmaktadır ve ömür boyu ücretsizdir.

CCleaner programını buraya tıklayarak indirebilirsiniz.

Clean Master

Bilgisayardaki Gereksiz Dosyaları Temizlemek için 6 Program

Clean Master, ücretsiz bilgisayar temizleme ve hızlandırma programı. Gereksiz (çöp) dosyaları silme, PC hızlandırma, gizlilik temizleyici, dosya kurtarma, otomatik güncelleme, artık dosyaları otomatik temizleme, dosya ve klasörleri tamamen silme, tarayıcı otomatik temizleme, sürücü güncelleme ve sürücü sorunlarını çözme gibi harika özelliklere sahip.

Clean Master programını buraya tıklayarak indirebilirsiniz.

Unlocker

Bilgisayardaki Gereksiz Dosyaları Temizlemek için 6 Program

Unlocker ile silinmeyen dosyaları ve klasörleri silme işlemi çok kolay! Windows bilgisayarınızda bir dosya veya klasörü silmeye çalıştığınızda “Klasör veya dosya başka bir programda açık olduğundan bu eylem gerçekleştirilemiyor. Klasörü kapatıp yeniden deneyin” vb. aldığınız hatayı gidermek için kullanabileceğiniz bir program. Unlocker indirmesi ücretsiz ve nasıl kullanılır? dedirtmeyecek kadar kullanımı basit bir dosya ve klasör silme programıdır. Yukarıdaki Unlocker İndir butonuna tıklayarak portable (kurulumsuz, kurulum gerektirmeyen) sürümü bilgisayarınıza indirip hemen kullanmaya başlayabilirsiniz.

Unlocker programını buraya tıklayarak indirebilirsiniz.

Revo Uninstaller

Bilgisayardaki Gereksiz Dosyaları Temizlemek için 6 Program

Revo Uninstaller, kullanıcılara istenmeyen programları kaldırma konusunda yardımcı olan ve ücretsiz olarak indirilip kullanılabilen bir program kaldırma aracıdır.

Revo Uninstaller kullanıcılara Windows’un dahili özelliği olan “Program Ekle veya Kaldır” arayüzüne alternatif bir arayüz sunmaktadır. Revo Uninstaller sadece programların standart uninstall seçeneklerini yürütmekle kalmıyor, bu program silme işleminin haricinde programların bıraktığı kalıntıları, kayıt defteri girdilerini ve ek dosyaları silerek kapsamlı bir program kaldırma işlemi gerçekleştiriyor.

Revo Uninstaller programını buraya tıklayarak indirebilirsiniz.

IObit Uninstaller

Bilgisayardaki Gereksiz Dosyaları Temizlemek için 6 Program

IObit Uninstaller, lisans kodu gerekmeksizin kullanabileceğiniz program kaldırma aracı. Windows PC kullanıcılarının bilgisayar bakımlarını ve program kaldırma ihtiyaçlarını çok daha kolay ve hızlı bir şekilde gerçekleştirebilmek için kullanabilecekleri ücretsiz araçlar arasında yer alıyor. Windows 10 bilgisayarınızda gereksiz programların ve verilerin birikmesinden kaynaklanan yavaşlamaların ve sıkıntıların ortadan kaldırılmasında kullanılıyor.

IObit Uninstaller programını buraya tıklayarak indirebilirsiniz.

Wise Disk Cleaner

Bilgisayardaki Gereksiz Dosyaları Temizlemek için 6 Program

Wise Disk Cleaner, sistemde bulunan gereksiz dosyaları ve kayıtları silmenizi sağlayan ücretsiz ve kullanıcı dostu bir yazılımdır. Sistem Kayıt Defteri ve gereksiz, kullanılmayan dosyaları tarayan ve silen program, bilgisayarın performansını düşüren gereksiz yükün kaldırılmasını sağlar. Windows sisteminizden temp dosyalarını da silen bu program ile bilgisayarınızı yoran ve gereksiz işlemler yaratan dosyaları tarayabilir ve sisteminizden silebilirsiniz.

Wise Disk Cleaner programını buraya tıklayarak indirebilirsiniz.

Bilgisayarın güvenliği, malware trojan temizleme için kullanabileceğiniz en iyi 5 zararlı yazılım temizleme programıburadaki yazımız içeriğinde bulabilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu