Android Telefonlarda Mobil Veri Nasıl Kapatılır ?

Android Telefonlarda Mobil Veri Nasıl Kapatılır ?

Bu yazımızda internet kotasından tasarruf için kullanmadığınız zamanlarda Android Telefonlarda Mobil Veri Nasıl Kapatılır anlatacağız.

Sınırlı bir veri planına sahipsaniz yani kotalı bir mobil internet kullanıcısı iseniz kullanmadığınız zamanlarda akıllı telefonunuzun internetini kapatmak isteyebilirsiniz.

Çoğu zaman farkında olmasanız da, Android uygulamaları kullanılmadıkları zaman bile, hatta telefon bekleme modundayken bile veri kullanırlar.

Facebook ve WhatsApp gibi uygulamalar, bildirimleri kontrol etmek ve içeriği güncel tutmak amacıyla, siz uygulamayı açtığınızda her şey hazır olsun diye arka plan verileri kullanırlar.

Sonuç olarak da, siz Android telefonunuzda internet bağlantısı konusunda temkinli davrandığınızı düşünseniz de, veri kullanımını aşmış olabilirsiniz.

Son zamanlarda en çok duyulan durumlardan biride durduk yere kontorleriniz gitmesi ve yükselen şikayetler.Tabi bunu isterseniz tamamen istersenizde kısmen kapatabilirsiniz.

Tamamen kapatmak istiyorsanız hangi gsm şirketini kullanıyorsanız o firmanın müşteri hizmetlerini aramak ve internet kullanımını tamamen kapattırmak olmalıdır.

Android Telefonlarda Mobil Veri Nasıl Kapatılır ?

Android tabanlı mobil cihazınızda, veri erişimi hem faturanızı kabartmaya hem de şarj sarfiyatının artmasına sebep olmaya başladıysa, zaman zaman data iletişimini engellemek isteyebilirsiniz.

Mobil verileri Ayarlar uygulamasından açabilir veya kapatabilirsiniz. Bu özellik kapalıysa mobil ağınız üzerinden veri kullanamazsınız ve cihazınızın ve uygulamalarınızın birçok özelliği düzgün çalışmayabilir.

Bir kablosuz ağa bağlıysanız veri kullanmaya devam edebilirsiniz.

Cep telefonunuzda Ayarlar menüsüne giriş yapınız.

Ayarlar menüsünden  Kablosuz özelliği ve ağlar > Mobil ağlar kısmına giriniz.

Android Telefonlarda İnternet Nasıl Kapatılır

Diğer seçeneğine tıklayın, Hücresel ağlar bölümüne girin

Bu bölümde  en üstte bulunan Veri Dolaşımı seçeneğini Kapalı konuma getirin.

Android Telefonlarda İnternet Nasıl Kapatılır

İşlem bu kadar basit! Eğer yurtdışındayken mobil veriler için hiçbir ücret ödemeyeceğinizden daha da emin olmak isterseniz “Mobil veri trafiği” seçeneğini de kapatabilirsiniz.

Android Cihazlarda Veri Kullanımı Nasıl Azaltılır?

Sosyal Medyada Paylaşın:
Kaynak:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Yorum yazmak için giriş yapmalısın
Sitemizde bilgisayar ve akıllı telefon kullanıcılarının sık karşılaştığı sorunlara ait çözümleri bulabilirsiniz.