Oyun

LoL Tarzı Oyunlar

League of Legends (LoL) hayranları için LoL benzeri en Moba oyunlarını bir araya getirdik. LoL tarzı oyunların detaylarını yazımızda bulabilirsiniz.

League of Legends (LOL) geniş hikayesinin yanı sıra oyun içi terimleriyle de dikkat çeken bir oyun.

League of Legends (kısaltılmış olarak LoL) Microsoft Windows ve macOS için Riot Games tarafından geliştirilmiş ve yayınlanmış tempolu, rekabete dayalı, strateji oyunlarının heyecanını rol yapma oyunlarının ögeleriyle bir araya getiren bir multiplayer online oyundur.

LoL Tarzı Oyunlar

LoL benzeri oyunlar arayan, MOBA oyunları seven her yaştan oyuncunun severek oynayacağı en kaliteli yapımlar aşağıda bir arada listelenmiştir.

Dota 2

LOL benzeri,LOL tarzı oyunlar, LOL alternatifleri

Çok uzun zamandan beri League of Legends ve benzeri oyunlarla içli dışlı olduğunuzu düşünüyorsanız kuvvetle muhtemel Dota 2’nin ismi kulağınıza çarpmıştır. Dota 2, League of Legends’tan farklı olarak daha gelişmiş bir mekanikliğe sahiptir. Dota 2’nin League of Legends’tan daha zor bir oynanışa sahip olduğu, iki oyun arasında bir karşılaştırma yapan oyuncuların çoğunun ortak görüşüdür.

Smite

LOL benzeri,LOL tarzı oyunlar, LOL alternatifleri

League of Legends ile çok benzer olan Dota 2’nin aksine League of Legends’tan çok daha farklı bir oyun istiyorsanız Smite’ı kontrol etmenizi öneririz. Yukarıda bahsettiğimiz iki oyuna kıyaslandığında göze çarpan en önemli fark kamera açısıdır. Bu video oyununda third person shooter kullanıldığı için bazı düşmanlar görülemeyebiliyor.

Heroes of the Storm

LOL benzeri,LOL tarzı oyunlar, LOL alternatifleri

Heroes of the Storm’ta her maçta toplamda 10 oyuncu olur, bu oyuncular eşit bir şekilde iki takıma ayrılır. League of Legends gibi kuş bakışı görünümüne sahiptir. MOBA oyunlarının video oyunlarının çok fazla ciddiye alındığını düşünüyorsanız bu oyun sizin için mükemmel bir seçim olacaktır. Bu video oyununu oynayanların tamamının amacı eğlenmek olduğu için moral bozma gibi olumsuzluklara rastlanılmıyor.

Mobile Legends: Bang Bang

LOL benzeri,LOL tarzı oyunlar, LOL alternatifleri

Mobile Legends: Bang bang bilgisayarlarımızda League of Legends gibi oyunlarda yaşadığımız heyecanı mobil cihazlarımıza taşıyan bir MOBA oyunu olarak tanımlanabilir.

Mobile Legends: Bang bang içinde farklı kahraman seçeneklerine sahibiz. Bu kahramanların herbiri kendilerine has savaş yetenekleriyle donatılmışlar ve farklı bir oyun tecrübesi sunuyorlar. Mobile Legends: Bang bang oyunculara online karşılaşmalarda hızlı eşleşmeler yapabilme ve maçlara kolayca başlayabilme imkanı veriyor. Bunun yanında maçlar sırasında oyundan kopsanız bile kahramanınız yapay zeka tarafından devralınıyor ve tekrar bağlandığınızda oyuna kaldığınız yerden devam edebiliyorsunuz.

Vainglory

LOL benzeri,LOL tarzı oyunlar, LOL alternatifleri

Super Evil Megacorp tarafından mobil platformlar için geliştirilen MOBA oyunu Vainglory, telefon ve tabletler üzerinde en çok oynanan yapımların başında geliyordu. Milyonlarca oyuncuya ulaşmayı başaran oyun, mobil dünyanın en çok kazananları arasına dahil girmişti.

Arena of Valor

LOL benzeri,LOL tarzı oyunlar, LOL alternatifleri

Arena of Valor, Tencent Games tarafından geliştirilen 5’e 5 çok oyunculu online savaş arenası (MOBA) oyunu.

MOBA dünyasının kapılarını araladığınız oyunda DC Comics karakterlerinden takımınızı kurup arenanın efsane savaşçısı olmak için mücadele ediyorsun

Paladins Strike

LOL benzeri,LOL tarzı oyunlar, LOL alternatifleri

Paladins Strike, MOBA tarzı oynanış sunan kahraman nişancı oyunu olarak mobil platformda yerini alıyor. Ücretsiz indirip satın alımla uğraşmadan keyifle oynayacağınız aksiyon dolu bu nişancı oyununda gerçek zamanlı 5’e 5 savaşların içerisinde bulunuyorsunuz. Yaratıklarla insanları karşı karşıya getiren sürükleyici bir mobil oyun karşımızda.

Son Güncelleme: 12 Haziran 2020

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu