Snapchat’in Az Bilinen 6 Özelliği

Snapchat'in Az Bilinen 6 Özelliği 1

Son güncelleme: 27 Ağustos 2016

Snapchat kullanıcı sayısı her geçen gün artıyor. Hatta bu durum diğer sosyal mecraları endişelendiriyor. Bunun en somut örneği, geçtiğimiz haftalarda Instagram’ın “Stories” özelliğini kopyalaması oldu. Üstelik Facebook’un da benzer bir adım atacağı söyleniyor. Çok büyük bir kullanıcı kitlesi olmasına rağmen Snapchat’in bazı özellikleri hala bilinmiyor. Bu yazımızda Snapchat’in Az Bilinen 6 Özelliği ni konu alıyoruz.

Snapchat’in Az Bilinen 6 Özelliği

Konum Gönderin

Snapchat'in Az Bilinen 6 Özelliği ne yakından bakıyoruz.

Snapchat’in asıl amacı fotoğraf ve kısa video paylaşmak olsa da, aslında bu platformdan konum bilgisi de gönderilebiliyor. Sohbet içine herhangi bir adres yazıp gönderebilirsiniz. Böylece arkadaşınız adrese tıklayarak, telefonunda kurulu olan navigasyon uygulamalarıyla yol tarifi alabilir.

Bu özelliğin şimdilik Türkçe desteği olmadığını belirtelim. Yani yol ve cadde gibi tanımlamaları İngilizce belirtmelisiniz.

Çıkartma Ekleyin

Snapchat'in Az Bilinen 6 Özelliği ne yakından bakıyoruz.Snapchat’te birçok farklı çıkartma bulunuyor. Sohbet penceresinde en sağdaki surat simgesiyle bu çıkartmalara ulaşabilirsiniz. Bu çıkartmalar arasında parmak kaydırma hareketleriyle gezinebilir, istediğinizi seçip arkadaşlarınıza gönderebilirsiniz.

Benzer çıkartmalar, Hikayem’e gönderilenler Snap’ler için de geçerli. Yine bu kısımda filtreler arasından seçim yapabilirsiniz.

Bağlantı Paylaşın

Snapchat'in Az Bilinen 6 Özelliği ne yakından bakıyoruz.

İstediğiniz herhangi bir web sayfası bağlantısını, Snapchat üzerinden arkadaşlarınızla paylaşabilirsiniz. Bu sayede Snapchat’ten çıkış yapmadan web sitesi içeriği görüntülenebiliyor.

Snapchat'in Az Bilinen 6 Özelliği ne yakından bakıyoruz.Sağ altta beliren simge vasıtasıyla bağlantının paylaşma seçeneklerini de görüntülemeniz mümkün. Bağlantıyı buradan doğrudan mesaj olarak gönderebilir, e-postalayabilir ya da okuma listesine ekleyebilirsiniz.

Çoklu Fotoğraf Gönderin

Snapchat'in Az Bilinen 6 Özelliği ne yakından bakıyoruz.Birden fazla fotoğrafı aynı anda karşı tarafa iletebilirsiniz. Bunun için öncelikle göndereceğiniz fotoğrafları seçmeniz gerekiyor. İşaretlediğiniz fotoğrafları en sağ alttaki simgeye tıklayarak tek seferde karşıya gönderebilirsiniz.

Videolara Çıkartma Ekleyin

Snapchat'in Az Bilinen 6 Özelliği ne yakından bakıyoruz.Hikayem’deki fotoğraflara olduğu gibi, sohbet ettiğiniz kişilere gönderdiğiniz videolara da çıkartma ekleyebilirsiniz. Çıkartmalar yine üst kısımdan ekleniyor.

Metin Biçimlendirme Seçeneklerini Kullanın

Snapchat'in Az Bilinen 6 Özelliği ne yakından bakıyoruz.Mesajı yazdıktan sonra parmağınızı mesaj alanında birkaç saniye basılı tutun. Karşınıza metin biçimlendirme seçenekleri gelecek. Buradan yazmış olduğunuz metni kalın, italik ya da altı çizgili şekilde ayarlayabilirsiniz. İsterseniz biçimlendirme seçeneklerinin tamamını da kullanabilirsiniz.

Bitmoji Snapchat’te Nasıl Kullanılır ?

] }

1 Yorum

kuzenler  -  6 Aralık 2019 / 03:49

Çok teşekkür ederim.

Başka Yazı Yok

Kayıt Ol

Zaten üye misiniz? Giriş Yap

Giriş Yap

Henüz üyeliğiniz yok mu? Kayıt Ol