Microsoft Security Essentials Kapatma, Devre Dışı Bırakma ve Kaldırma

Microsoft Security Essentials programını geçici bir süreliğine devre dışı bırakmak yani Microsoft Security Essentials programını kapatmak istiyorsanız yapmanız gerekenleri öğrenin.

Bu yazımızda Microsoft’un ücretsiz olarak sunduğu koruma uygulaması Microsoft Security Essentials kapatma yada devredışı bırakma ile Microsoft Security Essentials kaldırma işlemlerini anlatacağız.

Microsoft Security Essentials programını geçici bir süreliğine devre dışı bırakmak yani Microsoft Security Essentials programını kapatmak istiyorsanız yapmanız gerekenleri öğrenin.

Microsoft Security Essentials ev bilgisayarınız için, virüslere, casus yazılımlara ve diğer kötü amaçlı yazılımlara karşı koruma sağlayan gerçek zamanlı bir koruma sunar. Microsoft Security Essentials, Microsoft’tan ücretsiz olarak yüklenir, kurulumu basit, kullanımı kolaydır ve bilgisayarınızın en yeni teknolojiyle korunduğundan emin olmanız için her zaman güncel tutulur.

Buraya tıklayarak Microsoft Security Essentials’ı indirebilirsiniz.

Microsoft Security Essentials, arkaplanda çok sessiz ve sistemi yormadan çalışan yapısıile düşük donanım özelliklerine sahip bilgisayarlarda da tam performans göstermekte ve sistemde herhangi bir sorun çıkarmamaktadır.

Microsoft Security Essentials kapatma

Microsoft’un Vista ve Windows 7 ile birlikte sunduğu ücretsiz güvenlik yazılımlarından birisi olan Microsoft Security Essentials, diğer güvenlik yazılımlarının aksine daha sessiz ve etkili bir biçimde çalışmaktadır. Her ne kadar sunduğu özellikler ve ücretsiz oluşu nedeniyle beğeni toplasa da bir başka güvenlik yazılımı kurmak ya da farklı ayarları yapılandırmak istediğinizde MSE’i devre dışı bırakmanız gerekebilir.

Microsoft Security Essentials devre dışı bırakma

Birkaç farklı yöntem bile Microsoft Security Essentials’i devre dışı bırakmanız mümkündür. Bunun için

  1. Görev çubuğundaki program simgesinden uygulamayı açın.
  2. Gelen ekrandan “Ayarlar” bölümüne gidin.
  3. Soldaki menüden “Gerçek zamanlı koruma” seçeneğine tıklayın.
  4. Gelen ekranda “Gerçek zamanlı korumayı aç” seçeneğindeki onayı kaldırın

Microsoft Security Essentials Kapatma, Devre Dışı Bırakma ve Kaldırma

Alternatif olarak;

  1. Bilgisayar simgesine sağ tıklayın.
  2. Çıkan menüden “Yönet” seçeneğine tıklayın.
  3. Hizmetler bölümüne gelin.
  4. Microsoft Antimalware hizmetini durdur seçeneğine tıklayın.

Microsoft Security Essentials kapatma yazımız bu kadar.

En iyi ücretsiz AntiVirüs programları yardımıyla bilgisayarınızı her türlü çevrimiçi veya çevrimdışı tehditlere karşı kolayca koruyabilirsiniz.

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu