Nedir, Nasıl Yapılır

En iyi Ücretsiz AntiVirüs Programları (2020)

En iyi ücretsiz AntiVirüs programları (2019) yardımıyla bilgisayarınızı her türlü çevrimiçi veya çevrimdışı tehditlere karşı kolayca koruyabilirsiniz.

Bilgisayar ve akıllı telefonlar son zamanladaki siber saldırılar yüzünden tehlike altında bulunuyor. Kişisel verilerinizi güvenliği için cihazlarınızda mutlaka antivirüs programı kullanmanız gerekmekte. Cihazınızı güvende tutmanız için bir antivirüs programına sahip olmanız önemli bir adım.

Yüksek ücret talep eden antivirüsleri yerine ücretsiz olarak sunulan programları kullanarak da cihazlarınızda güvenliğinizi arttırmanız mümkün.

En iyi Ücretsiz AntiVirüs Programları

Aşağıda sizlere sunduğumuzlisteden istediğiniz  ücretsiz virüs programı indirebilirsiniz.

Avast Free Antivirus

en iyi antivirüs 2019 ücretsiz

Pek çok ödül de kazanmış olan bu uygulama, şüpheli internet sitelerini engellemekten tutun, kullanıcının ağına bağlı diğer cihazların tehlikeli olup olmadığını bile kontrol ediyor. Güvenlik zaafiyetleri olan programları da bulup güncellemenizi sağlıyor.

Avast Free Antivirus İndir

AVG Antivirus Free

en iyi antivirüs 2019 ücretsiz

2016 yılında Avast şirketi AVG Technologies şirketini satın aldı. Her ikisi de siber güvenlik dünyasında popüler olsa da, İngilizce konuşulmayan ülkelerde aslında Avast daha popüler.

Birleşmenin ardından her iki ürün de görünüşünü korudu ve her iki ürünün de iç yapısında gözle görülmeyen bazı teknik iyileştirmelerin yapılması bekleniyor. AVG Free Antivirüs program AVG’nin popüler ücretsiz virüs tarama yazılımıdır ve her geçen yıl daha da iyi bir hale gelmektedir. Sonuç olarak AVG ücretsiz en iyi antivirüs programları listesine beşinci sıradan girmeyi başardı.

AVG Antivirus Free İndir

Bitdefender Antivirus Free Edition

en iyi antivirüs 2019 ücretsiz

Bitdefender markasını tanıtmaya gerek yok. Son yıllarda ücretli antivirüsler arasında hep 1 numara seçilen Bitdefender Antivirüs programı ücretsiz en iyi antivirüs programları listemizin ikinci sırasında bulunuyor.

Bitdefender firması hem ev kullanıcıları hem de iş yerleri için birinci sınıf ürün sunuyor ve ücretsiz antivirüs programı da bunlar arasında yer alıyor.

Bitdefender Antivirus Free Edition İndir

Avira Free Antivirus

en iyi antivirüs 2019 ücretsiz

1986 yılında kurulan Avira firmasının sunduğu ücretsiz antivirüs programı da farklı siber güvenlik laboratuvarlarında yapılan testlerde oldukça iyi sonuçlar elde etti.

Tek bir tıkla bütün sisteminizi taramanıza olanak sağlayan bu program, öğrenilmesi kolay arayüzüyle de avantaj sağlıyor. Bilgisayarda şüpheli olan her hareketi online olarak inceleyen ve ona göre hareket eden program, bu açıdan da ön plana çıkıyor.

Avira Free Antivirus İndir

Sophos Home Free

en iyi antivirüs 2019 ücretsiz

Sophos siber güvenlik dünyasındaki bir başka ünlü markadır. Sophos’un ücretsiz antivirüs programı kendi sınıfında birinci sınıf koruma sözü veriyor ve dijital hayatınızı kontrol etmek isteyen binlerce tehdide karşı koruma sunuyor. Bağımsız laboratuvarların yapmış olduğu testlerde iyi puanlar aldığını da eklemem gerekir.

Sophos Home Free İndir

ZoneAlarm Free Antivirus

en iyi antivirüs 2019 ücretsiz

CheckPoint firmasının ZoneAlarm Free Antivirus programı sahip olduğu güvenlik duvarı sayesinde ücretsiz en iyi antivirüs programları listesine altıncı sıradan girmeyi başardı.

ZoneAlarm Free Antivirus İndir

Adaware AntiVirus Free

en iyi antivirüs 2019 ücretsiz

Eskiden Lavasoft’un sunduğu ücretsiz bir antivirüs programıyken, şimdi tamamen Adaware markası olarak piyasaya sürülüyor. Ücretsiz en iyi antivirüs programı olmasa bile, birkaç özelliğinin altını çizmem şart.

Adaware AntiVirus Free İndir

Malwarebytes Anti-Malware Free

en iyi antivirüs 2019 ücretsiz

Bilgisayarınızı malware, spyware, trojanlar ve rootkitler gibi zararlı tüm yazılımlardan korumak için ücretsiz olarak Malwarebytes Anti-Malware’ı kullanabilirsiniz.

Malwarebytes’ Anti-Malware ile bilgisayarınıza bulaşıp yerleşen virüsler, solucanlar, truva atları, rootkitler, çeviriciler, casus yazılımlar ve malware denen kötü amaçlı tüm yazılımlara karşı sisteminizi taratıp temizleyebilirsiniz. Malwarebytes tüm bu zararlılara karşı hem koruma sağlar hem de bilgisayarınıza daha önceden bulaşan zararlı varsa bunları bulur ve temizler.

Malwarebytes Anti-Malware Free İndir

Malwarebytes kullanımı hakkında detaylı anlatım yaptığımız yazımıza buradan ulaşabilirsiniz.

Comodo Free Antivirus

en iyi antivirüs 2019 ücretsiz

Ücretsiz olarak elde edilebilecek en iyi antivirüs programlarından.

Comodo Free Antivirus İndir

Son Güncelleme: 7 Mart 2021

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu