DAT Dosyası Nasıl Açılır?

DAT Dosyası Nasıl Açılır?

Açamadığınız .dat dosyanız mı var? Mail adresinizde Winmail.dat şeklinde e-posta ekler mi mevcut? .Dat dosyası nasıl açılır hemen öğrenelim.

.dat dosya uzantısına sahip bir dosya, dosyayı oluşturan programla ilgili belirli bilgileri depolayan genel veri dosyasıdır.  .Dat dosyası genellikle bir VCD video dosyası veya bir e-mail programının ekiyle birlikte karşınıza çıkar.

Varsayılan olarak Windows üzerindeki hiçbir program bu dosyaları açamaz, daha doğrusu düzgün bir içerikte açamaz

DAT Dosyası Nasıl Açılır?

.Dat dosyanız multimedya dosyalarının biri arasında yer alıyorsa VCDGear veya CyberLink PowerDirector gibi yazılımları kullanabilirsiniz.

Bazen e-posta sunucuları — özellikle de Microsoft Outlook — bazen bir e-postayı otomatik olarak DAT biçimine dönüştürebilir. Bazen Outlook’ta oluşturulmuş bir iletinin alıcısı Outlook’u kullanmıyorsa, iletinin tamamını görüntüleyebilmek yerine ek olarak bir winmail.dat dosyası alırlar.

Winmail.Dat günümüzde mail kullanıcıların karşılaştığı bir mail gönderisidir.B u dosya Exchange Server kullanan sunucular tarafından mailleri tek seferde yollamak yerine birden fazla gönderi şekline getirerek göndermesi anlamına gelir. Çoğu zaman Outlook bile bu dosyayı açmamaktadır.

Winmail.dat dosyalarını açmak için;

1.Yol : Winmail.dat dosyalarını açmak için online çeviriciler kullanabilirsiniz. (10 MB’a kadar)

Winmaildat.com isimli ücretsiz online servis ile maximum 10MB’a kadar olan winmail.dat dosyalarını kolayca açarak size convert edilmiş şekilde veriyor.

1 Winmaildat.com sitesine girin.

2 “Dosya Seç” düğmesine tıklayayarak bilgisayarınızdaki .dat uzantılı dosyayı seçin.

3 Ardından “Aç” ı tıklayın.

4 Dosya yüklendikten sonra, “Start” a tıklayın ve web sitesi dosyayı analiz edecektir.

Sonuç sayfası, DAT dosyasının içerdiği her şeyi gösterir. Winmail.Dat dosyanız çözüldüğünde  size gönderilen mailin içeriği messagebody.html olarak gösterilir. Resim yada pdf dosyalarıda varsa onlarda listelenir.

Üzerine tıklayarak direk olarak indirebilirsiniz.

2. Yol : Winmail.dat dosyalarını açmak için program kullanabilirsiniz.

Aslında web üzerinden .dat dosyası açmak oldukça kolaydır. Fakat 10 MB üstü bir dosya ise mecburen bu programı indirerek yapmanız gerekiyor.

Winmail.dat Reader adlı uygulama ile Winmail.dat eklerini basitçe açabilirsiniz. Üstelik herhangi bir MB sınırlamasıda yok.

1 Programı kurun ve açın.

2 Open winmail.dat bölümüne tıklayınız.

Winmail.dat dosyalarını açmak

3 Gelen ekranda size Winmail.Dat dosyanızı göstermenizi isteyecek. Winmail.Dat dosyanızı seçin ve tamam ‘a basınız.

İşlem çok ksıa sürede tanımlanır ve mailin içeriği altındaki pencere görülür. Bu mailleri ister tek tek kaydedebilir isterseniz save all diyerek hepsini bilgisayarınıza kaydedebilirsiniz. Message Text bölümü mailin içeriğidir. Diğerleri ise mailde ekli bulunan dosyalardır.

Sosyal Medyada Paylaşın:
Kaynak:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Yorum yazmak için giriş yapmalısın
Sitemizde bilgisayar ve akıllı telefon kullanıcılarının sık karşılaştığı sorunlara ait çözümleri bulabilirsiniz.