Google Play DF-BPA-09 Hatası ve Çözümü

Google Play DF-BPA-09 Hatası yüzünden Google Play’dan oyun yada uygulamayı indiremeyenlerin sayısı çok fazla. Bu yazımızda Google Play DF-BPA-09 Hatası ve kesin Çözümü nü açıklıyoruz.

Android işletim sistemine sahip cihazların gerek oyun olsun gerek uygulama olsun gerekse e-kitap olsun tüm bunları indirebilecekleri yer Android indirme merkezi Google Play Store’dur. Kullandığınız Android sürümüne göre indirebileceğiniz oyun ve uygulamaları cihazınıza indirebilir ve kullanmaya başlayabilirsiniz.

Dünya üzerindeki milyonlarca Android cihaz kullananları göz önüne alırsak Google Play Store’dan her gün kaç kişinin uygulama ve oyun indirdiğini tahmin edin. Ama her sistemde olduğu gibi Google Play’de de bazı insanlar sorunlarla  karşılaşıyorlar. Bunlardan birisi de DF-BPA-09 hatası. Bu hatayı alıp istediğini oyunu yada uygulamayı indiremeyenlerin sayısı az değil. Peki böyle bir sorun yaşadığımızda ne yapmalıyız?

Google Play DF-BPA-09 Hatası ve Çözümü

Google Play DF-BPA-09 Hatası  Google Play’in programsal hatalarından birisidir. Kullanıcı kaynaklı olmadığından hemen hemen çoğu android cihazda meydana gelebilmektedir.

1 – Öncelikle hiçbir şey yapmadan uygulamayı/oyunu tekrar indirmeye çalışın.

2 – Eğer yine indiremediyseniz Android cihazınızın “Ayarlar” menüsüne girin ve sırasıyla “Uygulamalar>Uygulama Yöneticisi” yolunu izleyin.

3 – Karşınıza çıkan ekranda ekranı sağa-sola kaydırarak “Tümü” bölümüne geçin.

4 – Karşınıza çıkan menüde “Google Hizmetleri Çerçevesi” uygulamasını bulun ve dokunun.

Google Play DF-BPA-09 Hatası ve Çözümü

5 – Karşınıza çıkan ekranda “Verileri sil” yazısına dokunun ve “Tamam” deyin. Bu şekilde yaptığınızda Google size yeni bir kimlik atıyor.

Google Play DF-BPA-09 Hatası ve Çözümü

6 – Android cihazınızı kapatıp yeniden açın.

7 – İndirmek istediğiniz uygulama/oyunu yeniden indirin.

Eğer sorun devam ederse;

1 – Android cihazınızdaki Google hesabınızı yani Gmail hesabınızı kaldırın.

2 – Android cihazınızı kapatıp yeniden açın.

3 – Daha sonra Gmail adresinizi tekrar girin.

Android akıllı telefon ve tablet kullanıcılarının başının belası diyebileceğimiz Google Play DF-BPA-09 Hatası ve bunun gibi karşılaştığınız tüm google play store hatalarını ve kesin çözümlerini Google Play Hata Kodları ve Çözümleri  yazımızda bulabilirsiniz.

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu