iPhone Nasıl Sıfırlanır ?

iPhone Nasıl Sıfırlanır ?

iPhone yada iPad’inizi satacaksınız yada cihazın performansının düştüğünü düşünüyorsanız cihazınızı sıfırlamanız gerekir. Peki iPhone Nasıl Sıfırlanır, iPhone’a nasıl reset atılır, sıfırlamadan önce iPhone yedeği nasıl alınır?

iPhone‘unuzu sıfıladığınızda üzerindeki tüm veriler kaybolacağı için öncelikle yedeğini almalısınız. iPhone’u iTunes yardımıyla kolayca yedekleyebilirsiniz. Bunun için iTunes Kullanarak iPhone, iPad veya iPod touch Nasıl Yedeklenir  yazımıza bakabilirsiniz.

iPhone Nasıl Sıfırlanır ?

#1. Ayarlar‘a, ardından Genel‘e dokunun. Sıfırlamayı görene kadar aşağı kaydırın.

#2. Tüm İçeriği ve Ayarları Sil‘e dokunun. Bir Parola Kodu ve / veya Bir Parola belirleyip belirlemediğinize bağlı olarak (bunlar farklıdır) parolayı silmek ve sıfırlamak için bu kodu veya parolayı girmeniz gerekebilir. Kodu girmediğiniz sürece cihazı sıfırlamanın hiçbir yolu yoktur.

#3. Artık Apple Kimliği şifrenizi girmeniz gerekecek. Bu, hesabın cihazınızdan kaldırılabilmesi ve My iPhone’umun kapatılabilmesi içindir. Bir iPhone’u yalnızca iTunes üzerinden geri yüklerseniz, yeniden başlatıldığında Apple kimliğini ve şifresini girmeniz istenir. Burada açıkladığımız yöntemi kullanarak sıfırlamak iPhone’un yeniden başlatıldığında bir Apple kimliğini istemekten alıkoyacaktır.

#4. Sıfırlama işlemi bir iki dakika alabilir; ardından, devam etmek için hızlıca kaydırmanızı isteyen bir hoş geldiniz ekranı görürsünüz. Ardından, onarım için bir Apple Store’a veya satılmaya hazır.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

1 Yorum

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • ÇOK OKUNAN