Game of Thrones Hakkında Her Şey

Bu yazımızda HBO’nun fenomen dizisi Türkçe adıyla “Taht Oyunları” orjinal adıyla Game of Thrones Hakkında Her Şey ‘i bulabilirsiniz.

Sizler için dev bir Game of Thrones Tarihi derledik. Yazımızda Game of Thrones çağlarını, Game of Thrones Haneleri‘ni, isyanları, ejderhaları kısaca Game of Thrones’un tüm tarihini bulacaksınız.

Ejderhaların dansı nedir, Robert’ın İsyanı, Gecenin Kralı ( Night’s King ), Duvarın İnşası, Westeros – Seven Kingdoms ( Yedi Krallık ), Fatih Aegon ( The Targaryen Conquest ) gibi konuların anlamlarını öğrenmek isteynler için işte Game of Thrones Hakkında Her Şey

Game of Thrones Hakkında Her Şey

Game of Thrones Sezon 7 Bölüm 7 ile nihayet sezon finali yaptı. Diziye yeni başlayanlar ve kafası karışanlar için her yönüyle Game of Thrones dizisini ele alıyoruz.

Bilinen 12.800 yıllık Game of Thrones Tarihi ‘nin ( 12500 yıl Fatih Aegon öncesi ve 300 yıl Fatih Aegon sonrası)  önemli olaylarını ve dizide geçen Game of Thrones karaktarlerinin başından geçen tüm olayları detaylı olarak yazımızda okuyabilirsiniz.

Bu yazımızda bulacağınız konu başlıkları;

Game of  Thrones Haritası , Game of  Thrones Tarihi , Şafak Çağı , Kahramanlar Çağı , The Long Night ( Uzun Gece ), Duvarın İnşası, Gecenin Kralı ( Night’s King ), Andal İstilası, Valyria’nın Yükselişi ve Düşüşü, Westeros – Seven Kingdoms ( Yedi Krallık ), Fatih Aegon ( The Targaryen Conquest ), Targaryen Hanedanlığı, Yedi İnancının Ayaklanması, Targaryen Altın Çağı, Ejderhaların Dansı ( The Dance of Dragons ), Dorne’un Fethi, Kutsanmış Baelor’un Saltanatı, Blackfyre İsyanları, Dokuz Kuruşluk Kralların Savaşı, The Mad King ( Çılgın Kral ), Savaş ve İsyanlar, Kral Robert Dönemi, Game of Thrones Haneleri, TV Serisinin Başlangıcı

Haydi Game of Thrones evreni için sayfaları çevirmeye başlayalım.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15Sonraki sayfa

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu