Google Dokümanlara Alternatif 5 Servis

Google Dokümanlara Alternatif 5 Servis 1

Google Dokümanlara Alternatif 5 Servis yazımızda google’ın docks servisinin haricinde alternatif olarak kullanabileceğiniz siteleri listeledik.

Google Dokümanlar Google’ın “hizmet olarak yazılım” ofis paketidir. Dokümanlar, elektronik tablolar, sunumlar Google Dokümanlar ile oluşturulabilir, web arabirimi aracılığıyla içeri aktarılabilir ya da e-posta ile gönderilebilir. Dokümanlar kullanıcının yerel bilgisayarına çeşitli biçimlerde kaydedilebilirsiniz.

Google Dokümanlar’ı daha etkin bir şekilde kullanarak , Google Dökümanlar’da Verimliliğinizi Arttıracak 10 İpucu ‘nu öğrenmek için burayı, Google Dökümanlar’ı İnternet Bağlantısı Olmadan Kullanmak yani offline kullanmak nasıl yapılır öğrenmek için de burayı tıklayabilirsiniz.

Google Dokümanlara Alternatif 5 Servis

1. Microsoft Office Online

Dünyanın en popüler ofis paketinin ücretsiz çevrimiçi bir sürümü bulunuyor. Sadece bir Microsoft hesabı oluşturarak, tüm Microsoft Office uygulamalarına erişebilmeniz mümkün. Office Online, Word, Excel, PowerPoint, OneNote ve Outlook erişebileceğiniz servisler arasında yer alıyor.

Google Dokümanlara Alternatif 5 Servis

Microsoft Office uygulamaları son derece kullanışlı olsa da, bazı temel özelliklerden yoksun diyebilirim. Örneğin, mevcut şablon sayısı azaltılmış ve entegre stilleri kullanabiliyorsunuz ancak kendi stilinizi oluşturamıyorsunuz. Office Online, zaman zaman karşılaşabileceğiniz bu “yarı özellikleri” içeriyor. Her ne kadar bazıları önemsiz olsa da, diğerleri sinir bozucu olabilir. Office Online, bazı eksikliklere rağmen yine de Google Dokümanlar’a mükemmel bir alternatif diyebiliriz.

Microsoft Office Online gitmek için tıklayınız

2. Zoho Office

Kullanımı son derece kolay olan Zoho Office’in metin editörü birçok düzenleme seçeneğini estetik olarak oldukça hoş bir kenar çubuğunda sizlere sunuyor. Word’de yapabileceğiniz hemen hemen her şeyi Zoho Office servisinde de yapabilmeniz mümkün. Posta birleştirilmesi, elektronik imza desteği gibi gelişmiş seçeneklere sahip olan serviste bulunan Zoho Sohbet özelliğiyle de çalışma sırasında ortak çalışma yürüttüğünüz kişilerle sohbet edebilmeniz mümkün.

Google Dokümanlara Alternatif 5 Servis

Web tabanlı ofis uygulamalarından eksiksiz özelliklere sahip olan Zoho Office servisini de Google Dokümanlar’a alternatif olarak gönül rahatlığıyla kullanabilirsiniz.

Zoho Office gitmek için tıklayını

3. Etherpad

Kodlama ve programlama için mükemmel bir deneyim sunan Etherpad, belge oluşturma ve düzenleme işlemlerinde de benzer bir deneyim sunuyor. Herhangi bir kurulum veya üyelik işlemi gerektirmeyen Etherpad ile belgelerinizi şifrelenmiş bağlantılar ile istediğiniz kişilere gönderebiliyorsunuz.

Kullanıcılar belgeleri açtıktan sonra metinleri gerçek zamanlı olarak düzenleyebiliyor ve değişiklikler otomatik olarak görüntülenebiliyor.

Google Dokümanlara Alternatif 5 Servis

Yan tarafta bulunan menüde sohbet edebilme, kullanıcıların yaptıkları değişiklikleri ve bir kullanıcı hata yaptığında işlemi geri almak için düzeltmeleri kaydetme gibi özellikleri de kullanabilirsiniz.

Etherpad gitmek için tıklayınız.

4. Dropbox Paper

Dropbox Paper servisini kullanabilmek için ihtiyacınız olan tek şey bir Dropbox hesabı. Bazı mükemmel özelliklere sahip olan Dropbox Paper’da görüntü ekleme ve  düzenleme işlemi oldukça kolay. Benzer şekilde, belgenize diğer içerikleri yerleştirmek de aynı şekilde çok kolay diyebilirim. YouTube, Vimeo, Spotify, SoundCloud, Facebook, Twitter ve Google Dokümanlar içeriklerini belgelerinize gömebiliyorsunuz.

Google Dokümanlara Alternatif 5 Servis

Aynı Dropbox’ta olduğu gibi ortak çalışma ve paylaşma özelliklerini kullanmak için mavi tuşa tıklamanız ve paylaşmak istediğiniz kişileri seçmeniz yeterli oluyor. Bunun yanında, ortak çalışma yürütmüyor olsanız bile @ işaretini kullanarak kişilerle bir şeyler paylaşabiliyorsunuz. Son olarak, Görev Ataması özelliğini kullanarak herhangi bir listeyi ortak çalışanlara atanacak bir görev listesine hızlı bir şekilde dönüştürebiliyorsunuz

Dropbox Paper gitmek için tıklayınız.

5. Nuclino

Kullanımı son derece basit ve ortak çalışmaya uygun en iyi ücretsiz editörlerden biri olan Nuclino, çok iyi bir kullanıcı arabirimi sunuyor. Yazı yazma ve düzenleme işlemi, basit ve kolayca kullanılabilen editör araçlarıyla destekleniyor.

Google Dokümanlara Alternatif 5 Servis

Çok yönlü bir servis olan Nuclino’da çoklu gruplar, çoklu panolar, davetiyeler, akıllı etiketler, YouTube, Vimeo ve SoundCloud gibi hizmetlerle entegrasyon özellikleri sunuyor. Saf bir editoryal deneyim istiyorsanız, Nuclino’da bulabileceğiniz araçlar sınırlı diyebilirim. Bunun yanında, entegre bir elektronik tablo uygulaması bulunmuyor.

Nuclino gitmek için tıklayınız.

İlgili Yazılar

Başka Yazı Yok

Kayıt Ol

Zaten üye misiniz? Giriş Yap

Giriş Yap

Henüz üyeliğiniz yok mu? Kayıt Ol