1. Ana Sayfa
  2. AKILLI TELEFON
  3. iPhone Rehberi Sim Karta Aktarma

iPhone Rehberi Sim Karta Aktarma

iPhone'da kişileri sim kartımıza aktarabilir miyiz? iPhone rehberini başka bir cihaza aktarmanın bir yolu var mı?

iphone-kisileri-sim-karta-kopyalama

iPhone rehberi sim karta aktarma, iPhone’daki kişileri sim karta kopyalama mümkün mü? Bu yazımızda bunların cevanını vereceğiz.

iPhone’da bulunan sim kartınızı başka bir cihaza taktığınızda kişi listenizdeki isimlerden çoğunu bulamayabilirsiniz. Bunun nedeni iPhone’un kişileri sim’e değil telefon hafızasına kaydetmesidir. Peki iPhone rehberini Sim karta kopyalama münkün mü?

iPhone cihazınızda kullandığınız sim kartınızı başka bir telefonda kullanmak istediğinizde daha önce telefonda kayıtlı olan bir çok numaranın rehberde görünmediğini farketmişsinizdir. İphone cihazlarda sim karttaki numaraları telefonunuza aktardıktan sonra yeni ekleyeceğiniz tüm kişiler sadece iPhone’un telefon hafızasına kayıt edilirler. Yani iPhone’daki sim kartınızı başka bir telefona taktığınızda kaydettiğiniz kişiler görünmez.

Yeni bir telefon aldınız, sim kartınızı taktınız ancak kişileriniz iPhone telefonunuzda kaldı. Hemen peşinen belirtelim iPhone’dan sim karta rehber kopyalama yani direk olarak iPhone telefondaki kişileri sime aktarma yapamazsınız.

Peki ne yapacağız, iPhone rehberi sime kopyalamanın, iPhone kişileri başka telefona taşımanın bir yolu yok mudur? Biz bu yazımızda iPhone rehberi sim karta kopyalamaişlemini dolaylı yollardan yapacağız.

iPhone Rehberi Sim Karta Aktarma

iPhone kişileri yedekleme suretiyle kolay bir şekilde kişi listenizi iPhone’nuzdan harici bir yere örneğin başka bir iPhone ya da Android telefona dahası mail adresinize aktarabilirsiniz.

iPhone kişileri sim karta aktarabilmek için kullanabileceğimiz yedekleme uygulaması My Contacts Backup’dır. Öncelikle Uygulamayı aşağıda verdiğimiz AppStore linkinden indirerek telefonunuza kurulumunu yapınız.

Bu şekilde iPhone’daki kişi listenizi istediğiniz cihazda açabilir ve sim kartınıza aktarabilirsiniz. Başlamadan önce anlatacağımız yöntem son derece güvenlidir ve kesin sonuç alırsınız.

Uygulama aracılığı ile iPhone rehberinin yedeğini alarak istediğimiz bir yere aktaracağız.

1 Öncelikle Programı çalıştırdığınızda “MCBakup Kişilerinize Erişmek İstiyor” seçeneğine onay veriniz.

iPhone kişileri sim karta kopyalama

2 Uygulamada yer alan  YEDEKLE butonuna basalım

iPhone kişileri sim karta kopyalama

3 Uygulama sizlere Sim Kart ve Bilgisayara ihtiyaç duymadan kişi listesini yedeklemenizi sağlayacaktır fakat bu işlem yedeklemeyi sim kartınız yerine E-mail hesabınıza yapar. Bu sayede kişi listeniz daha güvenilir ve internet üzerinden her an ulaşabileceğiniz bir ortam yaratır. Yedek aldığınız dosyayı kendiniz mail atabilir yada pc yardımıyla bir sd karta depolayabilirsiniz.

iPhone kişileri sim karta kopyalama

4 Kendinize mail attığınız yada sd karta depoladığınız kişiler listenizi artık ister başka bir iphone yada android telefonda rahatlıkla kullanabilirsiniz.

iPhone rehberini sim karta aktarmanın yolu budur! Bu şekilde iPhone’daki kişi listenizi istediğiniz cihazda açabilir ve sim kartınıza aktarabilirsiniz.

İhtiyacınız olduğunda bize tekrar başvurabilirsiniz.

Yeni bir iPhone aldıysanız ve eski iPhone rehberinizi nasıl aktaracağınızı bilmiyorsanız iPhone’dan iPhone’a Rehber Aktarma yazımızda bu işlemi nasıl yapacağınızı detaylı olarak bulabilirsiniz.

Yorum Yap
Kaynak:

Yorum Yap