iPhone Rehberi Sim Karta Aktarma

iPhone Rehberi Sim Karta Aktarma

Bu yazımızda iPhone Rehberi Sim Karta Aktarma ve iPhone rehberi başka bir telefona aktarma ile ilgili bilgilere yer vereceğiz.

iPhone’da bulunan sim kartınızı başka bir cihaza taktığınızda kişi listenizdeki isimlerden çoğunu bulamayabilirsiniz. Bunun nedeni iPhone’un kişileri sim’e değil telefon hafızasına kaydetmesidir. Peki iPhone rehberi Sim karta aktarılabilir mi, iPhone Rehberindeki kişileri başka bir telefona nasıl kullanabiliriz?

iPhone cihazınızda kullandığınız sim kartınızı başka bir telefonda kullanmak istediğinizde daha önce telefonda kayıtlı olan bir çok numaranın rehberde görünmediğini farketmişsinizdir. İphone cihazlarda sim karttaki numaraları telefonunuza aktardıktan sonra yeni ekleyeceğiniz tüm kişiler sadece iPhone’un telefon hafızasına kayıt edilirler. Yani iPhone’daki sim kartınızı başka bir telefona taktığınızda kaydettiğiniz kişiler görünmez.

Yeni bir telefon aldınız, sim kartınızı taktınız ancak kişileriniz iPhone telefonunuzda kaldı. Peki ne yapacağız, iPhone kişileri başka telefona taşımanın bir yolu yok mudur?

iPhone Rehberi Sim Karta Aktarma

Öncelikle direk olarak iPhone’da kişileri sime aktarma yapamazsınız Ancak iPhone rehberi yedekleme suretiyle kişi listenizi istediğiniz bir platformda kullanabilirsiniz.

Biz bu yazımızda iPhone rehberi sim karta aktarma yerine istediğiniz bir platforma (email, android vs) aktarma nasıl yapılır, iPhone rehberi başka cihaza nasıl aktarılır anlatacağız. Bu sayede iPhone rehber yedeğinizi Andoid yada IOS sistemli başka bir cihazda anında kullanmaya başlayabilirsiniz.

iPhone Rehberi  e-Mail’e yedekleme yapıldığında, yedeklediğiniz Telefon rehberinizi istediğiniz Android yada IOS cihazdan kolaylıkla açabilir ve kullanabilirsiniz.

Yazımızda anlatacağımız My Contacts Backup uygulaması sayesinde hem daha hızlı hemde daha kolay bir şekilde kişi listenizi iPhone’nuzdan harici bir yere örneğin başka bir iPhone ya da Android telefona dahası mail adresinize taşıyabilirsiniz.

Başlamadan önce anlatacağımız yöntem son derece güvenlidir ve kesin sonuç alırsınız.

1# Uygulamanın Kurulumu

Öncelikle Uygulamayı aşağıda verdiğimiz AppStore linkinden indirerek telefonunuza kurulumunu yapınız.

2# iPhone Rehberinin e-mail’e yedeklenmesi

Uygulama aracılığı ile iPhone rehberinin e-maile yedeklemesini yapacağız.

1 Öncelikle Programı çalıştırdığınızda “MCBakup Kişilerinize Erişmek İstiyor” seçeneğine onay veriniz.

iPhone Rehberi Sim Karta Aktarma

2 Uygulamada yer alan  YEDEKLE butonuna basalım

iPhone Rehberi Sim Karta Aktarma

3  Uygulama sizlere Sim Kart ve Bilgisayara ihtiyaç duymadan kişi listesini yedeklemenizi sağlayacaktır fakat bu işlem yedeklemeyi sim kartınız yerine E-mail hesabınıza yapar.

Bu sayede kişi listeniz daha güvenilir ve internet üzerinden her an ulaşabileceğiniz bir ortam yaratır. Yedek aldığınız dosyayı kendiniz mail atabilir yada pc yardımıyla bir sd karta depolayabilirsiniz.

iPhone Rehberi Sim Karta Aktarma

4 Kendinize mail attığınız yada sd karta depoladığınız kişiler listenizi artık ister başka bir iphone yada android telefonda rahatlıkla kullanabilirsiniz.

Sitemizde son derece zengin içerikli yardım konuları net ve anlaşılması kolay bir dille anlatılmaktadır. Her türlü konuda sitemizden yardım alabilirsiniz. Eğer sorununuz bizim sayemizde çözülmüş ise lütfen konumuzun altına görüşlerinizi mutlaka yazınız.

İhtiyacınız olduğunda bize tekrar başvurabilirsiniz.

Sosyal Medyada Paylaşın:
Kaynak:

BİRDE BUNLARA BAKIN

271 yorum

  1. Allah ne muradın varsa versin tuttuğun altın olsun eyw çok sağol bitanesin

  2. Telefonumda bir kaç sorunum vardı teknolojidolabi.com sitesi sayesinde bu sorunlardan kurtuldum Teşekkürler.

1 4 5 6

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?