iPhone Rehberi Sim Karta Aktarma

iPhone Rehberi Sim Karta Aktarma

Bu yazımızda iPhone Rehberi Sim Karta Aktarma yada başka deyimler iPhone’dan sim karta rehber kopyalama ile ilgili bilgilere yer vereceğiz.

iPhone’da bulunan sim kartınızı başka bir cihaza taktığınızda kişi listenizdeki isimlerden çoğunu bulamayabilirsiniz. Bunun nedeni iPhone’un kişileri sim’e değil telefon hafızasına kaydetmesidir. Peki iPhone rehberini Sim karta kopyalama münkün mü?

iPhone cihazınızda kullandığınız sim kartınızı başka bir telefonda kullanmak istediğinizde daha önce telefonda kayıtlı olan bir çok numaranın rehberde görünmediğini farketmişsinizdir. İphone cihazlarda sim karttaki numaraları telefonunuza aktardıktan sonra yeni ekleyeceğiniz tüm kişiler sadece iPhone’un telefon hafızasına kayıt edilirler. Yani iPhone’daki sim kartınızı başka bir telefona taktığınızda kaydettiğiniz kişiler görünmez.

Yeni bir telefon aldınız, sim kartınızı taktınız ancak kişileriniz iPhone telefonunuzda kaldı. Peki ne yapacağız, iPhone rehberi sime kopyalamanın, iPhone kişileri başka telefona taşımanın bir yolu yok mudur?

iPhone Rehberi Sim Karta Aktarma

Öncelikle iPhone’dan sim karta rehber kopyalama yani direk olarak iPhone’da kişileri sime aktarma yapamazsınız. Biz bu yazımızda iPhone rehberi sim karta aktarma işlemini dolaylı yollardan yapacağız.

 iPhone rehberi yedekleme suretiyle kolay bir şekilde kişi listenizi iPhone’nuzdan harici bir yere örneğin başka bir iPhone ya da Android telefona dahası mail adresinize taşıyabilirsiniz.

Yazımızda anlatacağımız My Contacts Backup uygulaması sayesinde hem daha hızlı hemde daha kolay bir şekilde kişi listenizi iPhone’nuzdan harici bir yere örneğin başka bir iPhone ya da Android telefona dahası mail adresinize taşıyabilirsiniz.

Bu şekilde iPhone’daki kişi listenizi istediğiniz cihazda açabilir ve sim kartınıza aktarabilirsiniz. Başlamadan önce anlatacağımız yöntem son derece güvenlidir ve kesin sonuç alırsınız.

Uygulamanın Kurulumu

iPhone kişileri sim karta aktarabilmek için kullanabileceğimiz yedekleme uygulaması My Contacts Backup’dır. Öncelikle Uygulamayı aşağıda verdiğimiz AppStore linkinden indirerek telefonunuza kurulumunu yapınız.

iPhone Rehberinin yedeklenmesi

Uygulama aracılığı ile iPhone rehberinin yedeğini alacağız.

1 Öncelikle Programı çalıştırdığınızda “MCBakup Kişilerinize Erişmek İstiyor” seçeneğine onay veriniz.

iPhone Rehberi Sim Karta Aktarma

2 Uygulamada yer alan  YEDEKLE butonuna basalım

iPhone Rehberi Sim Karta Aktarma

3 Uygulama sizlere Sim Kart ve Bilgisayara ihtiyaç duymadan kişi listesini yedeklemenizi sağlayacaktır fakat bu işlem yedeklemeyi sim kartınız yerine E-mail hesabınıza yapar. Bu sayede kişi listeniz daha güvenilir ve internet üzerinden her an ulaşabileceğiniz bir ortam yaratır. Yedek aldığınız dosyayı kendiniz mail atabilir yada pc yardımıyla bir sd karta depolayabilirsiniz.

iPhone Rehberi Sim Karta Aktarma

4 Kendinize mail attığınız yada sd karta depoladığınız kişiler listenizi artık ister başka bir iphone yada android telefonda rahatlıkla kullanabilirsiniz.

iPhone rehberini sim karta aktarmanın yolu budur! Bu şekilde iPhone’daki kişi listenizi istediğiniz cihazda açabilir ve sim kartınıza aktarabilirsiniz.

Sitemizde son derece zengin içerikli yardım konuları net ve anlaşılması kolay bir dille anlatılmaktadır. Her türlü konuda sitemizden yardım alabilirsiniz. Eğer sorununuz bizim sayemizde çözülmüş ise lütfen konumuzun altına görüşlerinizi mutlaka yazınız.

İhtiyacınız olduğunda bize tekrar başvurabilirsiniz.

eni bir iPhone aldıysanız ve eski iPhone rehberinizi nasıl aktaracağınızı bilmiyorsanız iPhone’dan iPhone’a Rehber Aktarma yazımızda bu işlemi nasıl yapacağınızı detaylı olarak bulabilirsiniz.

Sosyal Medyada Paylaşın:
Kaynak:

301 yorum

1 5 6 7

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Yorum yazmak için giriş yapmalısın