Facebook Hesap Çalma Nasıl Yapılır?

Facebook şifre çalma yöntemleri nelerdir, Facebook Hesap Çalma Nasıl Yapılır, Facebook hesabı hackerlardan nasıl korunur? Çalınan facebook nasıl geri alınır?

Facebook şifre çalma yöntemleri nelerdir, Facebook Hesap Çalma Nasıl Yapılır, Facebook hesabı hackerlardan nasıl korunur? Çalınan facebook nasıl geri alınır?

Site içerisinde sık sık sosyal medya güvenliğinin sağlanması ile ilgili bir çok yazı paylaşıyoruz. Bu yazılarımızı sitemizden takip edebilirsiniz.

Facebook hesabını çalmak hesap sahibinin yeterince hesabını güvene almamasından kaynaklanmaktadır. Yeterince güvenlik altına alınmayan hesaplar (kolay şifreler, iki adımlı doğrulamanın aktif edilmemesi gibi) kolayce başkaları tarafından ele geçiriliyor.

Bizde bu yazımızda Facebook hesabı nasıl ele geçirilir, kötü niyetli kişilerin Facebook çalma yöntemleri nelerdir ve Facebook çaldırmamak için neler yapma gerekeir ayrıntılı olarak anlatacağız.

Facebook Hesap Çalma, Facebook Şifresi ele geçirme nasıl yapılır?

Facebook şifre kırma, Facebook hesap çalma yöntemleriyle başkasının Facebook hesaplarını ele geçiren kötü niyetli kişiler bu hesapları sahiplerine para karşılığında tekrar satarak kendilerine çıkar sağlıyorlar. Bu tabiiki yasal değil ancak facebook hesabı çalınan kişi tekrar hesabını geri alabilmek için bu istenenleri yapmak zorunda kalabiliyorlar.

Facebook Hesap Çalma Nasıl Yapılır?

Öncelikle şunu belirtelim eğer facebokk ele geçirme gibi bir niyetteyseniz kesinlikle internette yer alan Facebook şifre kırma, Facebook hesap çalma gibi uygulamaları indirmeyin ve kullanmayın. Bunlar tam tersine sizi hedef alan yazılımlardır. Bu yazılımlar cihazınıza virüs bulaştırılar ve tüm hesaplarınızın şifrelerini kolayca ele geçirebilirler.

Peki facebook hesap çalma işlemi hangi yollarla yapılıyor?

Şifre kombinasyon programları

Şifre kombinasyon programları bütün şifre kombinasyonlarını tek tek deneyip, şifr bulan yazılımlardır.Bu tarz programları çalmak istediğiniz Facebook hesabında da uygulamanız mümkündür. Tabi bu durumda bütün kombinasyonları serbest bırakarak yapacağınız bir şifre kırma sistemi aylarca sürecektir. (Yalnız dediğimiz gibi bunları kesinlikle lisanslı olarak kullanın)

Facebook hesabınızla giriş yaptığınız siteler

Facebook hesabı çalmak için en çok kullanılan yöntemdir.Web tasarımından az çok anlayan kişiler sitelerine koydukları “Facebook ile bağlan” tarzı bir panelle sizin bütün bilgilerinizi ele geçirebilirler. Özellikle bazı forum sitelerinde üyelikle uğraşmak istemeyen kişiler bu tarz panelleri tercih etmekte ve bu paneller sayesinde bütün hesap bilgileri karşı tarafa iletilmektedir. Bu tarz durumlardan korunmak için olabildiğince güvenmediğiniz siteler üzerinden Facebook girişi yapmaktan kaçının.

Güvenlik sorularına atanan kolay cevaplar

Facebook’ta şifre kurtarma yöntemlerinden biri olan güvenlik soruları, sizin hesabınızın elden gitmesine neden olabilir. Örneğin ilkokul öğretmeninizin ismi gibi, kötü niyetli arkadaşlarınızın da rahatlıkla bileceği sorulardan kaçının ya da bu sorulara doğru yanıtlar vermeyin.

Facebook’tan gelmiş gibi görünen mailler

Son derece basit olan bu yöntemde size gönderilen mail içerisinde yer alan exe dosyasına tıkladığınız anda bilgisayarınıza bir virüs yerleşiyor. Eğer anti virüs kullanmıyorsanız bu virüs girdiğiniz her siteyi, sonrasında bastığınız her karakteri karşı tarafa iletebiliyor. Bu yöntemden korunmanın en etkili yolu anti virüs kullanmak olsa da yine de tanımadığınız kişilerden gelen maillerde yer alan fotoğraf, video veya bağlantı linklerine tıklamadan önce iyi düşünmenizi tavsiye ederiz. (Bakınız : En iyi 8 Ücretsiz Antivirüs Programı)

Facebook Hesap Çalma yazımıza devam edelim.

Facebook hesabı hackerlardan nasıl korunur?

1- Öncelikle kolay tahmin edilemeyecek bir şifre kullanın. Şifrelerinizi hackerlara karşı koruma, daha güçlü şifreler oluşturma için Şifre Güvenliğini Sağlamanın 5 Yolu ‘nu buradaki yazımızda anlatmıştık.

2- Facebook Kısa Mesaj özelliği ile hesabınıza güvenli bir şekilde erişim yapabilirsiniz.  Kısa mesajları etkinleştirme işlemi ile şifrenizi ele geçirilse dahi SMS’teki kodu girmeden hesabınıza erişilmez. Yani Facebook güvenliğine önem verenlerin kesinlikle kullanması gereken bir özelliktir. Bu konuda buradaki yazımızı mutlaka okuyunuz.

3-Bütün sosyal medya hesaplarınızda aynı şifreyi kullanmayın.

Tüm bu önlemlere rağmen Facebook hesabınız çalındı ise;

Çalınan Facebook Hesabımı nasıl geri alınır?

Facebook hesabınızı çalan kişi e-mail adresinizi değiştirmediyse hesabınızı geri almanız sizin için oldukça kolay olacaktır.

Öncelikle buraya tıklayarak  Facebook hesabını geri alma işlemine başlayın. Tek yapmanız gereken güvenlik bilgilerinizi girmek ve hesabınız çalınmadan önceki şifrenizi ya da eski bir şifrenizi yazmak olacaktır.

Bu sayede mailinize gelen şifreyle hesabı sıfırlayabilir ve Facebook hesabınızı geri alabilirsiniz. Yeniden böyle bir sorunla karşılaşmamak için facebook hesabınızı daha güvenilir hale getirmeye çalışın.

Facebook Hesap Çalma yazımız sona erdi.

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu