• DOLAR
  3,6781
  % 0,04
 • EURO
  4,3441
  % 0,21
 • ALTIN
  151,1175
  % -0,24
 • BIST
  106.926
  % -0,06


5 Adımda Google Hesap Güvenliğini Arttırma

5 Adımda Google Hesap Güvenliğini Arttırma

Gmail, Google+, Google Play, Google fotoğraflar, Google Drive ve Youtube gibi bir çok platformu içinde bulunduran Google hesabımızı nasıl koruruz ? İşte 5 Adımda Google Hesap Güvenliğini Arttırma

Artık Android telefonunuz olsun diğer bütün hesaplarınız olsun hepsi Google hesabımıza bağlı bir şekilde işliyor.Durum böyle olunca da Google hesabının hacklenmesi demek bütün hesaplarınızın uçması anlamına geliyor.

Kişisel ve ticari bir çok verilerimizin yer aldığı Google hesabımızı nasıl daha güvenli bir hale getirebiliriz?

5 Adımda Google Hesap Güvenliğini Arttırma

1-Hesabı Güçlü Şifre Kullanarak Koruma

Hesabınızı güvene almak için ilk yapmanız gerek bulunması zor şifre kullanmak. Şifrenizi oluştururken isim ve 1234 gibi terimlerin yer almamasına özen gösterin.

5 Adımda Google Hesap Güvenliğini Arttırma

Büyük – küçük harf, rakam ve özel karakterler kullanarak oluşturacağınız şifre çok daha güvenli olacaktır. Özellikle sadece harf veya sayıdan oluşan şifrelere oranla bu şifrelerin bulunmasın 10,000 kat daha zordur. Hesaplarınız için Güçlü Şifre Nasıl Oluşturulur?  yazımızda bu konuda detaylı bilgiler bulabilirsiniz.

2 – İki Adımlı Doğrulama ile Oturum Açma

2 Adımla Doğrulama işlemi adından da anlaşılacağı üzere siz şifrenizi girdikten sonra sizden ikinci bir şifre girmenizi istiyor.

5 Adımda Google Hesap Güvenliğini Arttırma

Farklı bir cihaz ile hesabınıza ulaşmak istediğiniz de bu sistem sayesinde telefonunuza bir kod geliyor ve o kod sayesinde giriş yapabiliyorsunuz.

3 – Kurtarma Bilgisi Bölümünü Boş Bırakmayın

Çoğu kişinin atladığı kurtarma bilgileri bölümü aslında çalınan hesabımızı kurtarabilmemizde önemli bir rol oynuyor.

5 Adımda Google Hesap Güvenliğini Arttırma

Kurtarma bilgilerine girdiğimiz verilerden birini unutursak hesabımızı diğer bir doğrulama seçeneği ile kurtarabiliriz. Kurtarma bilgilerinizi boş bırakmamanızı öneririz.

4 – Hesabınız Giriş Yapan Cihazları Kontrol Edin

Bu kısımdan hesabınız ile giriş yaptığınız cihazların listesini en az ayda 1 kere kontrol etmelisiniz. Bu sayede hesabınıza sizden izinsiz farklı bir cihazdan giriş yapılırsa onu hemen engelleyebilirsiniz.

5 Adımda Google Hesap Güvenliğini Arttırma

5 – Hesap Giriş İzinlerini Kontrol Edin

Bu kısımdan hesabınızla giriş yaptığınız uygulamaları görebilirsiniz. Bilgilerinize erişmesine izin verdiğiniz uygulamaları bu kısımdan yönetebilir ve onları devre dışı bırakabilirsiniz.

5 Adımda Google Hesap Güvenliğini Arttırma

3. parti bir uygulamaya hesabınız ile giriş yaptıysanız işleminiz bittikten sonra buradan o uygulamaya verdiğiniz izini kaldırmanızı öneririz. Her ne kadar önemsiz gibi görünse de bazı 3. parti uygulamalar sizin bütün verilerinizi toplayabilir.

Google’da Aradığınızı Daha Kolay Bulabilmeniz için 9 Süper Taktik

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Resimde görüneni kutuya yazınız: *İçerik önerileri ve diğer istek ve şikayetlerinizi teknolojidolabi@yandex.com adresine bildiriniz.

TeknolojiDolabi.com-Sitemizde bilgisayar ve akıllı telefon kullanıcılarının sık karşılaştığı sorunlara ait çözümleri kolayca bulabilirsiniz.