iPhone Sim Kart Nasıl Takılır ?

iPhone’unuza sim kartınızı takamadınız mı? Sim kart iğneniz mi kayıp ? iPhone sim kart takma ve çıkarma nasıl yapılır bakalım.

Her iPhone’un sağ tarafında bir SIM kart yuvası vardır. Bu yuva, iPhone’unuzun SIM kartını tutan bir tepsiye sahiptir. Bu SIM kart, telefonunuzu operatörünüze bağlamanızı sağlar, böylece mobil veri kullanabilirsiniz.

Bir iPhone telefon satın aldığınızda sim kart yuvasını açmak için kutunun içinde birde sim kart iğnesi bulunmaktadır.

Eğer sim kart iğnesi yoksa iphone sim kart çıkarma iğnesiz nasıl yapılır diye soracak olursanız bu işlemi bir ataç yardımı ile de yapabilirsiniz.

Sim kart bölümünü açabilmek için Kürdan kullanabilirsiniz.Eğer kürdan ın ucu sim kart deliğine tam olarak girmediyse, bıçakla biraz kürdanın kalın taraflarını yontun.Kürdan inceldiğinde sim kart bölümüne kadar girecek ve biraz baskı uygulandığında sim kart bölümü açılacaktır. Kürdan hem metal olmadığından zarar verme olasılığıda az olacaktır.

iPhone Sim Kart Nasıl Takılır ?

  • Cihazın sağ kısmında bulunan Nano Sım Kart Tepsisini ataş yardımıyla çıkarın.
  • Nano Sim kartını yuvaya yerleştirin ve itin.

iğnesiz iphone sim kart takma ve çıkartma

iPhone Sim Kart Nasıl Çıkarılır?

  • Ataş yardımıyla resimde gösterilen Sim Kart Tepsisi üzerindeki noktaya bastırın.
  • Sim kart tepsisini dışarıya doğru çekin.
  • Tepsi üzerindeki SIM kartı alın ve tepsiyi ittirin.

iğnesiz iphone sim kart takma ve çıkartma

iPhone XS, iPhone XS Max ve iPhone XR’da çift sim kart desteği bulunuyor. eSIM yani dijital SIM kart üzerinden çalışan çift sim kart desteği nasıl kullanılır şimdi beraber bakalım.

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu