Mobil

AirPods Batarya Boşalma Sorunu ve Çözümü

Bazı AirPods kullanıcıları, AirPods’un şarj edilebilir şarj kutusunun ani pil boşalma sorunu ile karşılaşmakta. AirPods Batarya Boşalma Sorunu ve Çözümü ‘nü yazımızda anlatıyoruz.

Şarj kutusuna koyulan bazı AirPods  kulaklıklarda pil boşalma sorunu meydana gelmekte. Apple’ın konu ile ilgili resmi bir açıklaması yok. Fakat Reddit‘de paylaşılan bir yöntem ile sorun bir çok kulaklık için çözüme kavuşmuş durumda.

AirPods Batarya Boşalma Sorunu ve Çözümü

Aslında sorun donanımsal bir arıza değilse çözümü çok basit. iOS cihazların çoğunda işe yarayan sıfırlama yöntemi ile bu AirPods şarj kutusu pil boşaltma sorunu çözülüyor.

Apple Store yetkililerinin de batarya problemli AirPods’a yaptıkları şey cihazı sıfırlamak.

Cihazı sıfırlayıp tekrar iPhone ile eşleştirince batarya problemi ortadan kalkıyor. Bu sorun bu şekilde çözülebildiğine göre muhtemelen yazılımsal.

Apple’ın 10.2.1 yada 10.3 ile AirPods’larda yaşanan bu problemi çözmesi bekleniyor.Daha önce iOS 10.1’de Apple kalem ile ilgili bağlantı problemleri ortaya çıktığında sorun yazılım güncellemesi ile sessiz sedasız çözülmüştü.

Yani bir AirPods kullanıcısıysanız ve şarj kutunuzda ani pil boşalma sorunu varsa sıfırlama yaparak sorunu çözmeyi deneyebilirsiniz.

Eğer bu sorununuzu çözmez ise Apple Destek ile görüşebilir veya gelecekteki iOS 10.2.1 güncellemesini bekleyebilirsiniz.

AirPods satış fiyatı, AirPods Öne Çıkan Özellikleri, AirPods Teknik Özellikleri, AirPods Kutu İçeriği nedir gibi soruların cevaplarını Herşeyiyle Apple AirPods Özellikleri yazımızda bulabilirsiniz.

(iPhone Uyumlu AirPods Alternatifi En iyi 4 Kablosuz Kulaklık )

Son Güncelleme: 5 Mart 2021

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu