AirPods’u Android’e Bağlama

Merhaba. Bu yazımızda Apple’ın kablosuz kulaklığı AirPods’u Android’e Bağlama, Airpods Android eşleştirme nasıl yapılır anlatacağız.

Apple Airpods Apple firması tarafından üretilen kablosuz kulaklıklara verilen isimdir. iPhone başta olmak üzere iPad, Mac ve Apple Watch gibi diğer Apple ürünleriyle tam uyumlu olarak çalışan ve 5 saate kadar pil ömrü sunan Airpods  hakkında detaylı bilgilere buradaki yazımızdan ulaşabilirsiniz.

AirPods Android’le uyumlu mu?

AirPods, Apple tarafından yapıldığı ve Apple ürünleri ile entegre edildiği için bu Apple olmayan cihazlarda Bluetooth kulaklık olarak kullanamayacağınız anlamına gelmiyor.

AirPod’lar Android ve diğer Bluetooth özellikli cihazlarla çalışabilir özelliktedir. Üstelik Airpods Android telefonlara oldukça kolay bağlanabilir.

AirPods’u Android’e Bağlama, Airpods Android eşleştirme nasıl yapılır?

Airpods kulaklığınızı ilk defa Android cihazınızla kullanacaksanız ilk olarak cihazınıza kulaklığı tanıtmanız gerekecektir.

Airpods’u Android’de kullanmak için;

# Kasada yer alan şarj eşleştirme düğmesine birkaç saniye basılı tutun, bir süre sonra ışığın beyaz renkte olduğunu göreceksiniz.  Bu beyaz ışık kulaklığın eşleşme moduna geçtiğini göstermektedir.

# Android cihazınızda Bluetooth’u aktif hale getirin ve kulaklıkların Bluetooth listesinde yer aldığını göreceksiniz.

# Kulaklığı seçerek eşleştir seçeneğini seçerek kulaklıkları kullanmaya başlayabilirsiniz.

Tüm yapmanız gereken şey bu kadar!

Artık Airpods kablosuz kulaklıklar Android cihazınızla eşleşmiş olduğundan cihazınızda playlistinizdeki müziği kulaklıklar ile dinleyebilirsiniz. Ancak ses açma, ses kısma ve müzik değiştirme gibi komutlar Siri vasıtasıyla yapılabildiği için bu özellikleri Android cihazınızda kullanamazsınız.

Eğer eşleştirme işlemi başarılı olmadıysa tekrar Bluetooth’u kapatıp açın ve AirPods cihazınızın şarj kutusunu kapatıp açın ve düğmeye basıp basılı tutun kulaklıklardaki led ışıklar yanıp sönene kadar düğmeye basmayı sürdürün.

AirPods‘unuz doğal olarak Apple cihazları dışında başka cihazlarla kullanırken bazı özelliklerden vazgeçmek durumunda kalıyorsunuz. Mesela pil göstergesi olmayacaktır. Kulaklıkları kullanırken Airpods‘un üzerine parmağınızla hafifçe tıklayarak dinlemiş olduğunuz şarkıyı duraklatabilir, yine tıklayarak şarkıyı tekrar devam ettirebilirsiniz.

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu