Mobil

Bluetooth Kulaklık Telefonla Nasıl Eşleştirilir ?

Bluetooth Kulaklık Telefonla Nasıl Eşleştirilir ? Bluetooth kulaklık akıllı telefona telefona nasıl tanıtılır ?

Bluetooth iki cihaz arasında dosyalar aktarmak için veya (örneğin kablosuz bir kulaklık veya kablosuz bir klavye gibi) başka cihazlarla bağlantı kurulması için kullanılabilecek kablosuz bir bağlantıdır.

Telefonun gün içinde sık kullanılması sağlık açısından sakıncalıdır. Uzun süreli kullanımlar sonucunda telefonun yaydığı zararlı radyasyonlar neticesinde baş ağrısı, görme ve işitme sorunları gibi yan etkiler ortaya çıkmaktadır.

Bu zararlardan en az şekilde etkilenmek için Bluetooth kulaklık kullanmalısınız.Peki yeni aldığınız Blurtooth kulaklığı telefonunuza nasıl tanıtacaksınız ? Bluetooth Kulaklık Telefonla Nasıl Eşleştirilir ?

Bluetooth Kulaklık Telefonla Nasıl Eşleştirilir ?

Bluetooth kulaklıklarda birçok farklı marka vardır fakat genel olarak hepsinin tanıtılma ve çalışma mantığı aynıdır.

Kulaklık eşleştirme için, Bluetooth telefon ve Bluetooth kulaklık gibi iki cihaz arasında özel bir bağlantı kurulması gerekir. Bu sayede cihazı sizden başkası izinsiz kullanamayacaktır.

Eşleştirme sırasında kulaklık ve telefonunuz birbirine yakın mesafede olmalıdır.

Kulaklığı ilk açtığınız esnada eşleştirme modu açık olacaktır. Eğer kulaklığınızda mavi ışık yanmıyorsa, kulaklığın üzerindeki tuşlara basılı tutarak bu ışığın yanmasını sağlayın.

Telefonunuzda Bluetooth özelliğini etkinleştirin ve çevrenizdeki cihazları arayın. Bulunan cihazlar arasında kulaklığınızı seçerek eşleştirme işlemine başlayın.

Mobil telefonunuzun Bluetooth menüsüne gidin ve Bluetooth cihazları listesinden kulaklık markanızı seçin.

PIN kodu sorulduğu takdirde, şifre olarak “0000” (dört sıfır) girin. İşlemler tamamlandıktan sonra arama yaparak test edebilirsiniz. Kulaklığın bağlantısını kesmek için kulaklığınızı kapatın ve telefonunuzdaki Bluetooth özelliğini devre dışı bırakın.

iOS 10 Bluetooth Sorunları Nasıl Çözülür ?

Son Güncelleme: 5 Mart 2021

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu