Sosyal Medya

Whatsapp Hesap Bilgilerini Talep et Nedir ?

Belki farketmişsinizdir Whatsapp’ta hesap bilgileri talep etme şeklinde bir özellik bulunuyor. Peki Whatsapp hesap bilgilerini talep et nedir, Whatsapp hesap bilgileri indirme nasıl yapılır merak ettiniz mi?

Whatsapp Hesap Bilgilerini Talep et Nedir ?

WhatsApp’ın hesap bilgilerini talep et özelliği, hesapla alakalı bazı ayarların telefona bir rapor halinde indirilebilmesini sağlayan bir özelliktir.

Avrupa Birliği’nin Genel Veri Koruma Kanunu için kendini düzenleyen WhatsApp, kullanıcılara platforma gönderdikleri sohbetler dahil tüm verileri indirebilecekleri bir araç sunmakta.

‘Hesap Bilgilerini Talep Et’ adı altında sunulan veri taşınabilirliği aracı, kullanıcıların aralarında hesap bilgilerinin, ayarlarının, kişilerinin, profil fotoğraflarının, gruplarının ve sohbetlerinin olduğu verileri indirebilmesini sağlıyor.

Whatsapp hesap bilgileri indirme nasıl yapılır ?

WhatsApp’ta hesap bilgilerinizi talep ettiğinizde, gelecek olan raporda hesabınızdaki bilgiler ve ayarlar yer almaktadır, sohbet geçmişlerinizin bu raporda bulunmaz.

1 WhatsApp hesap bilgilerinizi indirmek için Ayarlar > Hesap adımlarını izliyoruz.

Whatsapp Hesap Bilgilerini Talep et Nedir ?

2 Açılan ekranda “Hesap Bilgilerini Talep Et” seçeneğine tıklıyoruz.

Whatsapp Hesap Bilgilerini Talep et Nedir ?

3 Son olarak da “Raporu Talep Et” butonuna tıklıyoruz ve işlemi tamamlıyoruz.

Whatsapp Hesap Bilgilerini Talep et Nedir ?

WhatsApp hesap bilgilerinizin yer aldığı rapor, ortalama 3 gün içinde hazırlanarak sizlere bildirim gönderiliyor. Bu raporu ise birkaç hafta boyunca indirebiliyorsunuz.

WhatsApp tarafından kullanıcıya gönderilecek dosyada, telefon numarası, telefon modeli, IP adresi, profil resmi, grup adları ve tüm gizlilik ayarları ayrıntılı bir şekilde yer alıyor.

Son Güncelleme: 31 Ağustos 2018

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu