Download Sayacı Nasıl Sıfırlanır?

Download Sayacı Nasıl Sıfırlanır

Cihazınızda root yaptığınızda, custom rom ve kernel yükleme gibi modifikasyonlar yaptığınızda cihazınız garanti dışı kalır.

Peki sizin bu tür değişiklikler yaptığınızı nereden fark ediyorlar? Samsung, kullanıcıların cihazlarında yaptıkları herhangi bir modifikasyon sonrası olası arıza masraflarını karşılamamak adına, ürettiği cihazlarında kullanıcılara önceden yüklü olacak şekilde gelen bir yazılım kullanıyor.

Knox Sayacı, Garanti Sayacı veya Odin Sayacı dediğimiz bu yazılım cihazınızda yaptığınız değişiklikleri kaydediyor. Şunu da belirtelim, çeşitli root yöntemleri mevcut. Cihazınız için garanti sayacını artırmadan root yöntemi paylaşmış olabiliriz. Arama çubuğu sizi bekler. :) Neyse konuya dönelim.

Cihazınızı Download Mode’una aldığınızda karşınıza çıkan ekranda CUSTOM BINARY DOWNLOAD:YES (X Counts) uyarısını göreceksiniz. Ayrıca parantez içindeki ‘Xsayısı kaç kere yükleme yaptığınızı da gösterecektir.

Peki bu sayaç nasıl sıfırlanır?

Uyarı: Bu işlem sırasında cihazınız “brick” olabilir. Lütfen verilerinizi ve dosyalarınızı yedekleyiniz.

Öncelikle Triangle Away uygulamasını indirip açın.

Uygulamayı açtığınızda sizden root erişim izni isteyecektir.

  • İzin verin.

1

Daha sonra resimdeki gibi bir ekranla karşılaşacaksınız.

  • Reset flash counter butonuna basın.

2

Bir uyarı ile karşılaşacaksınız.

  • Onaylayıp devam edin.

3

  • Uygulama saniyeler içerisinde sıfırlama işlemini tamamlayacaktır.

4

Uyarı: Cihazınızda custom rom kullanıyorsanız bu işlemlerden sonra stock roma dönerek tam sıfırlama işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

Not: Bu uygulama hemen hemen bütün yeni sayılabilecek cihazlarda çalışmamaktadır, yani yeni cihazlarda sıfırlama işlemini gerçekleştirememektedir.

 

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu