• DOLAR
  3,6737
  % 0,77
 • EURO
  4,3310
  % 0,14
 • ALTIN
  151,2935
  % -0,71
 • BIST
  108.489
  % 0,05


iPhone Nasıl Sessize Alınır?

iPhone Nasıl Sessize Alınır?

iPhone Nasıl Sessize Alınır, iPhone sessiz mod nasıl etkinleştirilir, iPhone sessiz tuşu bozulursa ne yapılır?

Arandığınızda ve mesaj, sesli mesaj, e-posta, Tweet, Facebook gönderisi, anımsatıcı veya başka bir etkinlik aldığınızda iPhone’un çalacağı sesleri değiştirebilir veya kapatabilirsiniz.Peki iPhone Nasıl Sessize Alınır?

Bunca zaman alıştıklarımızın aksine iPhone’u sessiz moda geçirmek için kontrol merkezinden uğraşmanıza gerek yok. Çünkü iPhone zaten çok daha pratik bir şekilde sessize alabilmeniz için pratik bir fiziksel tuşa sahip.

iPhone Nasıl Sessize Alınır ?

Sessiz modu etkinleştirirseniz, telefonun bütün sesleri devre dışı bırakılır. Yalnız bazı oyunlar ve alarm uygulamları iPhone Sessiz de iken de ses çıkışından ses verir. Bu durum uygulama ile alakalıdır.

iPhone cihazların sol köşesinde ses açma ve kapatma tuşlarının hemen üzerinde yer alan tuş iPhone cihazı sessize almaya ve sessizden çıkartmaya yardımcı olur. iPhone’u sessiz moda almak için burada yer alan fiziksel tuşu ittirin. Tuşu ittirdiğinizde renkli bir şerit görüyorsanız cihazınız sessiz modda demektir.

iPhone Nasıl Sessize Alınır?

iPhone sessiz moddayken aramalar ve bildirimlere dair seslerin hiçbiri dışarıya verilmez. Fakat alarm tonları normalde olduğu gibi çalışmaya devam eder. Ayrıca bazı uygulamalar da sessiz moddayken dışarıya ses vermeye devam edebilir.

Cihazınızı sessiz moddan çıkartmak için ise tam aksi yönde bu tuşu ittirmeniz gerekiyor. Bu işlem sonucunda artık cihazınız sesli moda geçiş yapacaktır. Cihazınızı biri ararken aramayı kapatmak yerine susturmak istiyorsanız, cihazın üzerinde yer alan kilit aç/kapa tuşuna bir kere basmanız yeterlidir. İki kere hızlıca basmanız durumunda ise çağrı meşgule verilmiş olacaktır.

Peki, sessiz tuşu bozulursa ne yapacaksınız?

Eğer Jailbreak’li bir cihaz kullanıyorsanız birçok tweak ile kolaylıkla kontrol merkezinize sessiz butonu ekleyip fiziksel tuşun yardımı olmadan cihazınızı sessiz moda sokup, sessiz modundan çıkartabilirsiniz. Tabii, eğer cihazınız Jailbreak’li değilse ve cihazınızı jailbreak işlemine tabii tutmak da istemiyorsanız biraz daha yaratıcı çözümlere ihtiyacınız var demektir.

Örneğin birkaç saniyelik tamamen sessiz bir ses kaydı çekip, bunu sonradan cihazınıza zil sesi olarak atabilirsiniz. Böylece bunu mesaj tonu ve zil sesi tonu olarak belirleyerek telefonunuzu kısmi olarak sessize alabilirsiniz.

Sosyal Medyada Paylaşın:
Kaynak:

BİRDE BUNLARA BAKIN

22 yorum

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Resimde görüneni kutuya yazınız: *İçerik önerileri ve diğer istek ve şikayetlerinizi teknolojidolabi@yandex.com adresine bildiriniz.

TeknolojiDolabi.com-Sitemizde bilgisayar ve akıllı telefon kullanıcılarının sık karşılaştığı sorunlara ait çözümleri kolayca bulabilirsiniz.