1. Ana Sayfa
  2. AKILLI TELEFON
  3. iPhone Nasıl Sessize Alınır?

iPhone Nasıl Sessize Alınır?

iPhone sessize alma tuşu sayesinde telefonunuza gelen tüm çağrıları, mesajları, bildirimleri sessize alabilirsiniz.

iPhone Nasıl Sessize Alınır?

Telefonunuzu çağrı ve bildirim seslerinin başkaları tarafından duyulmasını istemediğiniz durumlarda iPhone nasıl sessize alınır yazımızda anlatacağız.

iPhone pratik bir şekilde sessize alabilmeniz için pratik bir fiziksel tuşa sahip. iPhone normal telefonlardan farklı olarak yardımcı bir tuş ile sessize alınabiliyor. iPhone sessize alma tuşu ile telefonunuza gelen tüm çağrıları, mesajları, bildirimleri sessize almış olursunuz.

iPhone’da sessiz mod etkinleştirme nasıl yapılır ve eğer iPhone titreşime alma tulu bozuk ise ne yapmalı?

Başlamadan önce dikkate etmeniz gereken şey, iPhone’da sessiz modu etkinleştirirseniz, telefonun bütün sesleri devre dışı bırakılır.

iPhone Nasıl Sessize Alınır ?

iPhone cihazların sol köşesinde ses açma ve kapatma tuşlarının hemen üzerinde yer alan tuş iPhone cihazı sessize almaya ve sessizden çıkartmaya yardımcı olur.

iphone-nasil-sessize-alinir

Burada yer alan fiziksel tuşu ittirin. Tuşu ittirdiğinizde renkli bir şerit görüyorsanız cihazınız sessiz modda demektir.

iPhone sessiz moddayken aramalar ve bildirimlere dair seslerin hiçbiri dışarıya verilmez. Fakat alarm tonları normalde olduğu gibi çalışmaya devam eder. Ayrıca bazı uygulamalar da sessiz moddayken dışarıya ses vermeye devam edebilir.

iPhoneu sessiz moddan çıkartmak için ise tam aksi yönde bu tuşu ittirmeniz gerekiyor. Bu işlem sonucunda artık cihazınız sesli moda geçiş yapacaktır.

Cihazınızı biri ararken aramayı kapatmak yerine susturmak istiyorsanız, cihazın üzerinde yer alan kilit aç/kapa tuşuna bir kere basmanız yeterlidir. İki kere hızlıca basmanız durumunda ise çağrı meşgule verilmiş olacaktır.

iPhone sessize alma özelliğini günlük hayatımızda defalarca kullanmaktayız. Oldukça hassas bir parçaolan sessiz tuşu  herhangi bir zorlama sonucu ya da alınan darbede hasar görebilmektedir.

iPhone sessize alma tuşu bozuk

Jailbreak’li bir cihaz kullanıyorsanız birçok tweak ile kolaylıkla kontrol merkezinize sessiz butonu ekleyip fiziksel tuşun yardımı olmadan cihazınızı sessiz moda sokup, sessiz modundan çıkartabilirsiniz.

Jailbreaksiz iPhone kullanıyorsanız, Sessize alma tuşu yerine ses açma kapama tuşu ile de cihazınızı sessize alabilirsiniz.

Tabii bununla birlikte Ayarlar > Sesler aracılığı ile sessiz moda alabilir, çaldığında titret ya da sessizken titret özelliklerini kullanabilir zil sesi ve uyarılar üzerinde değişiklikler yapabilirsiniz.

Yorum Yap
Kaynak:

Yorum Yap