1. Ana Sayfa
  2. SOSYAL MEDYA
  3. Instagram’da Video Önyükleme Özelliğini Kapatma

Instagram’da Video Önyükleme Özelliğini Kapatma

Instagram’da Video Önyükleme Özelliğini Kapatma

Instagram’da yayın akışına göz atarken sayfa üzerinde aşağı doğru kayarken bir video içeriğiyle karşılaştığınız zaman videoların doğrudan oynatılmaya başlaması eminim ki dikkatinizi çekmiştir. Instagram’ın kullanıcılarına daha hızlı bir yayın akışı sağlayabilmek için ortaya çıkarmış olduğu bu özellik, yayın akışı üzerinde yer alan videoların otomatik olarak önyüklenmesini sağlamaktadır ama gelin görün ki bu özellik nedeniyle izlemeyeceğiniz videolar bile önyükleneceği için internet paketinizi gereksiz yere harcıyor olabilirsiniz.

Eğer Instagram videolarının bu şekilde otomatik olarak önyüklenmesini istemiyorsanız, önyükleme seçeneğini sadece WiFi üzerinden internete bağlandığınız zamanlarda etkin olacak şekilde yapılandırma şansına sahipsiniz.

Instagram'da Video Önyükleme Özelliğini Kapatmainstagram-video-ayarlari

Bu işlemi gerçekleştirebilmek için öncelikle profil sayfanızı ziyaret etmeli ve sağ üst tarafta yer alan “Seçenekler” menüsüne ait simgeye dokunmalısınız. Ardından açılan “Seçenekler” sayfası üzerinde yer alan “Videolar” seçeneğine dokunarak, video özellikleri sayfasını açmalısınız. Son olarak yeni açılan sayfa üzerinde yer alan “Sadece Wifi Üzerinde Önceden Yükle” seçeneğini aktif hale getirerek, veri kullanımınızı daha düşük seviyelere çekebilirsiniz.

Yorum Yap

Yorum Yap