Instagram Hesapları Ne İşe Yarar?

Instagram, kullanıcılarına amaçlarına yönelik, Kişisel, İşletme ve İçerik Üretici olmak üzere 3 farklı instagram hesap türünden birini seçme hakkı tanıyor.

Instagram hesapları ne işe yarar yazımızda Instagram’ın kullanıcıları için sunmuş olduğu Kişisel, İşletme ve İçerik Üretici hesapları hakkında ayrıntılı bilgileri vereceğiz.

Instagram kullanıcılarına çeşitli efektler ile fotoğraf ve bir dakikalık video yükleme imkanı tanır. Paylaşılan görsele veya videoya isteğe bağlı konum paylaşabilirler.

Instagram hesapları ne işe yarar?

Instagram, kullanıcılarına amaçlarına yönelik, Kişisel, İşletme ve İçerik Üretici olmak üzere 3 farklı instagram hesap türünden birini seçme hakkı tanıyor.

Instagram Kişisel Hesap nedir?

Bir Instagram hesabı açtığınızda eğer farklı bir seçenek belirtmediyseniz otomatik olarak kişisel hesap oluşturulur.

Kişisel Instagram hesabı, herkesin kullandığı standart bir hesaptır. Kişisel hesap ile kişisel bilgilerinizi paylaşabilir, istediğiniz veya beğendiğiniz her türlü fotoğrafı ve videoyu takipçileriniz ile paylaşabilirsiniz.

Instagram İşletme Hesabı nedir?

Instagram İşletme Hesabı, kişi profili olmayan hesapların bir marka hesabı olarak kullanılmasını sağlayan hesap türüdür.

Instagram işletme hesabı; takipçilerinize çok daha verimli bir şekilde ulaşabilmeniz, kimlerin sizi fark ettiğini görmeniz ve paylaşımlarınızın istatistiklerini en doğru şekilde takip edebilmeniz için geliştirilmiş bir sistemdir. İşletme profili, kişisel ve özel paylaşımları bulunmayan hesaplara ve bu hesapların tanıtım ürünlerini kapsar. Bu amaç doğrultusunda takipçi ve tanıtım sayısı artırma amacı güdülür.

İşletme hesabının en önemli özelliklerinden bir tanesi de instagram reklamları oluşturabilmenize olanak tanıyor olması. Böylelikle potansiyel müşterilerinize ulaşmanız oldukça kolaylaşıyor.

Instagram işletme hesabı için bir ücret ödemeniz gerekmez. Instagram hesabınızı dilediğiniz zaman yeniden bireysel hesaba dönüştürmeniz de mümkün.

Instagram Hesapları Ne İşe Yarar?

Instagram İçerik Üretici Hesabı nedir?

Instagram İçerik Üretici Hesabı size çevrimiçi varlığınızı kontrol etmenizi, büyümenizi anlamanızı ve mesajlarınızı yönetmenizi kolaylaştıran bir araç seti sunar.

Bu hesap türü sayesinde kullanıcılar hesabına iletişim bilgilerini girebiliyor, uzmanı oldukları bir sektör var ise bunu profil bilgilerinde belirtebiliyor.

İçerik üreticisi hesap türünde instagram işletme hesabında olduğu gibi markalı içerik paylaşımına izin verebiliyorsunuz.

Instagram hesapları ne işe yarar yazımıza devam edelim.

Peki hangi Instagram hesabını seçmeli?

Eğer reklam ve tanıtımla bir işiniz yoksa kişisel instagram hesabında kalmanız daha uygun olur. Eğer daha geniş bir kitleyi hedefliyorsanız diğer hesap türlerini seçebilirsiniz.

Eğer 100-200 takipçiniz varsa istatistikleri takip etme gereği duymuyorsanız, instagram’da reklam vermeyecekseniz instagram kişisel hesabını tercih edebilirsiniz.

Eğer geniş kitlelere ulaşmak, instagram hesabınız üzerinden ürün tanıtmak ve satmak istiyorsanız Profesyonel hesaba geçiş yapabilirsiniz.

Başka bir cihazda açık konumda unutulan Instagram diğer cihazlardan nasıl çıkılır, Instagram giriş yaptığın yerleri kapatma nasıl yapılır buradaki yazımızda ele alacağız.

Instagram hesapları ne işe yarar yazımız sona erdi.

Instagram hesapları hakkında sıkça sorulan sorular

Instagram işletme hesabı ücretli mi?

Instagram işletme hesabı için bir ücret ödemeniz gerekmez.

Instagram işletme hesabı ne işe yarar?

İşletme profili, kişisel ve özel paylaşımları bulunmayan hesaplara ve bu hesapların tanıtım ürünlerini kapsar. Bu amaç doğrultusunda takipçi ve tanıtım sayısı artırma amacı güdülür.

Instagramda Profesyonel hesaba geçince ne oluyor?

Profesyonel hesaba geçmenizle birlikte hesabınız gizli hesap olmaktan çıkıyor ve herkese açık hale geliyor. Dolayısıyla paylaşımlarınızı da herkes görebiliyor.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu