Android Akıllı Telefonu Bilgisayardan Yönetmek

Android Akıllı Telefonu Bilgisayardan Yönetmek

AirDroid uygulaması ile Android akıllı telefonu bilgisayardan yönetmek mümkün. Android masaüstü ortamından kontrole ihtiyaç duymadan kullanılabilen ve yönetilebilen bir mobil işletim sistemi olarak dikkat çekiyor. Bu oldukça iyi bir özellik. Apple’ın mobil cihazlarına sahip olan kullanıcıların iTunes kullanma zorunluluğu büyük sıkıntılar yaratabiliyor. Zaman zaman kullanıcılar Android’li cihazlarını masaüstü ve dizüstü bilgisayarlarına bağlayarak veri aktarımı gerçekleştirebilir. Bu sayede cihazdaki dosyalara erişmek ve cihaza dosya aktarımı yapmak mümkün oluyor. Diğer taraftan cihazı cepten veya çantadan dahi çıkarmadan içeriğine erişmek de mümkün. Bunun için üçüncü parti bir uygulamadan faydalanmak gerekiyor.

AirDroid uygulaması Android için geliştirilen en başarılı uygulama ve web tarayıcısı eklentilerinden biri konumunda. Uygulama ile web tarayıcısı üzerinden akıllı telefonunuzun içeriğine erişebiliyorsunuz. AirDroid ile masaüstü ve cihaz arasında kolayca ve basit şekilde veri aktarımı yapabilirsiniz, üstelik telefona kablo bağlamanız bile gerekmiyor. Android akıllı telefonu bilgisayardan yönetmek için aşağıdaki aşamaları takip etmeniz yeterli olacaktır.

Android Akıllı Telefonu Bilgisayardan Yönetmek

Google Play’den AirDroid uygulamasını bulun ve yükleyin. Uygulamayı çalıştırdıktan sonra kullanmak istediğiniz Google hesabını seçin ve ardından aracın Google hesabınıza erişim isteğine onay verin. Bilgisayarınızda web tarayıcısını açın, https://web.airdroid.com adresine erişin ve aynı Google hesabınızla oturum açın.

Android-Akıllı-Telefonu-Bilgisayardan-Yönetmek-1-1024x555

Web tarayıcınızın arayüzünde doğal Android özelliklerini içeren Photos, Contacts, Call Logs simgelerini göreceksiniz. Bu araçlara web tarayıcınız üzerinden erişip kullanabilirsiniz. Aynı zamanda MP3 stream etme, ekran görüntüsü alma ve Android cihaza veri yükleyip cihazdan veri indirme de arayüzden kolayca yapılabiliyor.

Android-Akıllı-Telefonu-Bilgisayardan-Yönetmek-2-1024x560

AirDroid ile kullanıcılara çeşitli veri aktarım seçenekleri sunuluyor. Bu özellikler sayesinde kablosuz olarak video, müzik ve fotoğraf gibi içerikleri akıllı cihazdan bilgisayara indirmek ve yüklemek mümkün. AirDroid aynı zamanda web tarayıcısına müzik ve video stream etme olanağı da sunuyor. (QuickTime yüklenmeli)

Android-Akıllı-Telefonu-Bilgisayardan-Yönetmek-3-1024x558

AirDroid ile veriler, bilgisayarın pano içeriğindeki internet sitesi bağlantıları ve hatta APK dosyaları bile Android cihaza yüklenebiliyor, veri aktarımı için herhangi bir USB veri kablosuna ihtiyaç duyulmuyor. Bilgisayardaki dosyaları cihaza yüklemek için “Toolbox” aracını kullanın veya dosyaları sürükleyip bırakın.

Android-Akıllı-Telefonu-Bilgisayardan-Yönetmek-4-1024x558

AirDroid bünyesinde yer alan Ekran Görüntüsü aracıyla akıllı telefon veya tabletinizde ekran görüntüsü alabiliyorsunuz. Bu aracı çalıştırdığınızda cihazınızda Root erişiminin olması gerktiği konusunda uyarılacaksınız. Araç ile ekran görüntüsü almak oldukça kolay. Yalnızca kamera butonuna tıklamak yeterli oluyor.

Android-Akıllı-Telefonu-Bilgisayardan-Yönetmek-5-1024x558

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu