Android Telefonlarda Silinmeyen Fotoğraflar Nasıl Silinir?

Android cihazlarda bazı fotoğrafların silinememesi ile karşılaşmış olabilirsininiz. Peki Android Telefonlarda Silinmeyen Fotoğraflar Nasıl Silinir?

Teknolojinin hızlı gelişmesiyle birlikte birçok sistemde kendini geliştirmekte ve farklı durumlar ortaya çıkmaktadır.Bunlardan biri ise Cloud yani bulut sistemler.bulut sistemler çok kullanışlı ve doğru şekilde kullanılırsa faydalı bir sistemdir.

Bulut teknolojinin gelişmesi ile artık akıllı telefonlarla  fotoğraf, video, notlar, rehber ve bir çok şeyi sosyal ağ hesaplarımızla ya da mail adresimizle senkronize edebiliyoruz. Bu sayede bilgilerimize ulaşma kolaylığı yaşıyoruz. Ancak bazı durumlarda bu özelliği kullanmak istemeyen ya da ne işe yaradığını bilmeyen kullanıcılar için sorun teşkil edebiliyor.

Eğer bulut sistemlerde yeniyseniz ve bazı sorunlar yaşabilirsiniz.En büyük tehlikede yeni kullanıcılar için senkronizasyon durumudur.Senkronizasyon telefonunuzda bulunan bilgilerin farklı bağlı olduğunuz yerlere aktarılması olarak tanımlayabiliriz.Yani sizin haberiniz olmadan üye olduğunuz bir sistem resimlerini ve videolarını yedelenmiş olabilir yada aktarılmış olabilir. Bizde sizler için bu durumu nasıl engelleyebilirsiniz ve silinmeyen fotoğrafları nasıl silebilirsiniz onu göstereceğiz.

Senkronizasyon cihazınızda bulunan bilgilerin farklı bir kaynak yani bulut sunucu ile eşitlenmesine olayı olarak tanımlayabiliriz.Yani telefonunuzda yada tabletinizde bulunan bilgilerin bulut sunucular ile eşitlenmesine olayıdır.

Android Telefonlarda Silinmeyen Fotoğraflar Nasıl Silinir?

Android işletim sistemli akıllı senkronizasyon sonrası eklenen fotoğraflar galeriye girip doğrudan silinmiyor. Bunun sebebi senkronize edildiği asıl kaynaktan resimlerin silinmesi gerekmesidir. Örneğin resimlerinizi google+ hesabınız ile senkronize ettiğiniz varsayalım. Resmin silinmesi için google+ hesabınıza giriş yapıp resimleri silmeniz gerekir. Aksi takdirde galeriye girdiğinizde picasa klasöründe silinmeyen resimler olduğunu görürsünüz.

Peki bu sorunu ortadan nasıl kaldırabilir ve tamamen nasıl silebiliriz.

1- İlk olarak Senkronizasyonları kapatmanız gerekmektedir.Ayarlar > Hesaplar > Google+ adımına girin ve galeri senkronizasyonunu kapatın.

Android Telefonlarda Silinmeyen Fotoğraflar Nasıl Silinir?

Aynı şekilde Facebook ve Picasa içinde bulunan Senkronizasyonları kapatınız.

2-Galeri ön belleğini temizleminiz gerekmektedir.Yani Ayarlar > Uygulama yöneticisi > Hepsi işlemleri ile yapabilirsiniz.

Android Telefonlarda Silinmeyen Fotoğraflar Nasıl Silinir?

Artık listeden yani Galeri’den verisi sil dedikten sonra silmiş olacaksınız ve artık resimler gözükmeyecektir.

Kaydet

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu