iPhone Hoparlör Sorunu ve Çözümleri

iPhone kullanıcılarının önemli bir kısmı çeşitli sebeplerden dolayı iPhone hoparlör sorunu ile karşılaşıyorlar. Bazen bir oyun oynarken yanlışlıkla sesin kapanmasına neden olurken, bazende yanlış takılmış bir dış kaptan dolayı iPhone’un hoparlöründen ses gelmemesi sorunuyla karşılaşıyoruz. Apple Uzmanı ekibi olarak iPhone hoparlör sorunu olan kullanıcılarımızın sorunlarını çözmek için rehber niteliğinde bir makale yazmaya karar verdik.

iPhone Hoparlörü Nerede ?

iPhone-Hoparlör-(www.TeknolojiDolabi.com)

iPhone Hoparlöründen Ses Gelmiyor Sorunu Çözümü

 1. Bir oyun sırasında ya da izlediğiniz bir video sırasında yanlışlıkla elinizin çarpmasıyla iPhone’un sesini kısmadığınızdan emin olun. Bunu yapabilmek için iPhone’un sol tarafında bulunan ses açma/kapama düğmesini kontrol edin.

iPhone-Ses-Açma-Kapama-(www.TeknolojiDolabi.com)

 • Artı ve Eksi tuşunun hemen solunda bulunan düğme yukarıda olmalıdır
 • iPhone’un sol tarafında bulunan ses açma tuşuna ( Artı tuşu ) sürekli basın ve ekranda iPhone’un sesinin açık olduğuna dair bildirimi görün. Daha sonra iPhone ana ekranında iken aşağıdan bildirim ekranını açın v
  e sesi buradan da yükseltin.

1-3-576x1024-(www.TeknolojiDolabi.com)

 

2-4-576x1024-(www.TeknolojiDolabi.com)

 • iPhone’un kulaklık girişine kulaklığın ya da başka herhangi bir şeyin bağlı olmadığından emin olun.
 • iPhone’a bir dış kapak taktıysanız bu kapağın iPhone’un hoparlörlerini kapatmadığına emin olun.
 • Bazen iPhone cebinizde ya da çantanızdayken hoparlör girişi tozlar nedeniyle tıkanır. iPhone’un hoparlörlerini bir fırça yardımıyla temizlemeyi deneyin.
 • Sadece bir uygulamada ya da bir oyunda ses gelmiyorsa sorun o uygulamada ya da oyunda olabilir, başka bir uygulamayı ya da oyunu deneyin.
 • iPhone’un harici bir kulaklığa ya da araç kitine bağlı olmadığından emin olun. Bunu kapatmak için Bluetooth’u kapatmanız gerekecektir.
 • Eğer sorun hala düzelmediyse iPhone’u Home tuşuna ve Açma/kapama tuşlarına aynı anda basılı tutarak yeniden başlamasını sağlayın. Ekranda Apple logosu gerekene kadar parmaklarınızı çekmeyin.
 • iPhone’un en güncel sürümde olduğundan emin olun. Ayarlar > Genel > Yazılım Güncelleme diyerek cihazınızın güncel versiyonda bir iOS işletim sistemine sahip olduğunu kontrol edin. Eğer eski bir sürüm kullanıyorsanız sorun bundan kaynaklanıyor olabilir.

 

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu