iPhone’da gelen arama ve bildirimde LED flaş ışık nasıl yanar

iPhone’larda kameranın LED flaş ışığının bildirim ışığı olarak da kullanmak mümkün. Bu yazımızda iPhone’da gelen arama ve bildirimde LED flaş ışık nasıl yanar anlatacağız.

iPhone’larda bildiğiniz gibi bildirim ışığı bulunmamaktadır. Bunun yerine arka tarafta yer alan flaş ışığını bildirim ışığı olarakda kullanabilirsiniz.

Daha önceleri Android akıllı telefonlarında mevcut olarak kullanılan bu özellik artık iPhonelardada bulunmaktadır. Bu özellik ne işe yarar diyenler için , telefonunuzun çalması esnasında veya mesaj gelmesi durumunda ses ile titreşim yanı sıra arka tarafta yer alan LED ışığı yanarak uyarıda bulunur.

iPhone’da gelen arama ve bildirimde LED flaş ışık nasıl yanar

iPhone erişebilirlik sekmesinde sessizce duran bir seçenek, size herhangi gelen bir push bildirimlerinde, sizi uyarmak için cihazınızın LED Flaş özelliğini kullanıyor. Bu ayarı yaptığınız zaman iPhone akıllı telefonunuza bir bildirim geldiğinde, 1-2 saniye kadar ışık yanıp söner.

Arama ve bildirimlerde LED ışığın yanması için;

Ayalar >> Genel >> Erişilebilirlik bölümünden Uyarılar İçin LED Flaş özelliği aktif ederseniz bu özellikten faydalanabilirsiniz.

ios8-uyari-flas-led

Eğer bu bildirim özelliğini kullanırsanız, iPhone pilinizin üzerinde oldukça olumsuz bir etkiye sahip olacağını dikkate almayı unutmayın.

Bildirimler için LED flaşın yanmasına son vermek isterseniz yine aynı aşamaları izleyerek bu özelliği devre dışı bırakabilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu