5 Adımda İnternetsiz WhatsApp kullanma

5 Adımda İnternetsiz WhatsApp kullanma

Son güncelleme: 21 Haziran 2017

İnternet erişiminiz olmadığı zamanlardada WhatsApp’tan mesaj yazabilirsiniz. Aktif internet bağlantınız olduğunda bu mesajları Whatsapp gönderecektir. 5 Adımda İnternetsiz WhatsApp kullanma nasıl yapılır yazımızda whatsapptan internetsiz mesaj atmayı anlatacağız.

Herkesin bildiği üzere Whatsapp ile internet üzerinden mesajlaşma ve sesli ve videolu görüşme yapabiliyorsunuz. İnternetiniz olmadığı zaman WhatsApp’ta gönderdiğiniz mesajlar Wi-Fi veya Hücresel Veri bağlantısı olana kadar uygulamada kalıyor, daha sonra kullanıcıya gönderiliyor.

Ancak biz bu yazımızda gerçekten internetsiz Whatsapp kullanma nasıl yapılır anlatacağız. İnternetinizin olmadığı zamanlarda Whatsapp ile seri şekilde karşılıklı yazışabilirsiniz.

Bu işlem sadece Android cihazlarda yapılabilmektedir. iOS cihazlarda ayarlar bölümünün kısıtlı olmasından dolayı proxy ve port değişimi yapılamadığı için kullanılamamaktadır.

5 Adımda İnternetsiz WhatsApp kullanma

İnternetsiz WhatsApp kullanabilmek için bazı ayarlar yapmak gerekiyor. Şimdilik Android cihazlarda olan bu özellik daha sonradan İOS’lara da gelebilir.

# 1 > Ayarlar>Bağlantılar>Mobil Ağlar bölümüne girin.

# 2 > Mobil Ağlar bölümünden Erişim Noktası Adları seçeneğine tıklagiriş yapın.

# 3 > Erişim Noktası Adları ekranında sağ üst bölümde yer alan “ekle” ye tıklayın.

5 Adımda İnternetsiz WhatsApp kullanma

# 4 > Açılan ekranı aşağıdaki bilgilere göre doldurun.

İsim: TeknolojiDolabi.com (Bu ismi istediğiniz gibi koyabilirsiniz)

APN: internet

Proxy: 127.0.0.01

Bağlantı noktası: 8080

# 5 > Bu işlemleri yaptıktan sonra profili kaydedin ve Erişim Noktası Adları bölümünden TeknolojiDolabi.com’u yada sizin koyduğunuz ismi seçin.

İnternetsiz WhatsApp kullanma iyi güzelde peki ücretlendirme nasıl olacak?

Bu ayarlar yapıldıktan sonra internetsiz olarak Whatsapp uygulamasını kullanmaya devam edeceksiz, bu kullandığınız sürenin internet kullanımı giderleri internetiniz olduğu zamanda toplu olarak düşecektir.

Yani internetsiz olarak whatsapp’ı 1 gb kullandıysanız internet paketiniz yenilendiği anda toplu olarak düşecektir.

En yanisi bedava whatsapp kullanmak hayal. Bu yöntem sadece internetsiz whatsapp kullanımı  içindir.

Bu işlem yapıldıktan sonra cihaz 4G bağlantısında kalmaya devam ediyor fakat, GSM şirketi herhangi bir internet harcaması yansıtmıyor. Normal ayarlara dönüldüğünde ise tek seferde bu kullanım yansıtılıyor. Ücretsiz Wi-Fi olan yerlere gelince normal ayarlara dönülerek hiçbir ücret veya internet harcamadan ücretsiz kullanılabilir artık.

> Whatsapp Grup Kurma ve Grup Kapatma Nasıl Yapılır?

Başka Yazı Yok

Kayıt Ol

Zaten üye misiniz? Giriş Yap

Giriş Yap

Henüz üyeliğiniz yok mu? Kayıt Ol