PDF Dosyası Nasıl Düzenlenir?

PDF Dosyası Nasıl Düzenlenir

Son güncelleme: 14 Mayıs 2020

PDF Dosyası Nasıl Düzenlenir? PDF üzerinde değişklik nasıl yapılır? Ücretsiz PDF üzerinde değişklik yapma programı var mı? En iyi PDF düzenleyiciler hangileridir?

Adobe firması yıllar önce PDF (Portable Document Format – Portatif Dosya Formatı) formatını icat etti ve baskı konusunda insanlara kolaylık sağladı. PDF formatında kaydedilen dosyaları düzenleme aşamasında oldukça ciddi problemler çıkabiliyor. Elinizde bir PDF dosyası vave üzerinde değişiklikler yapmanız gerekiyor. Bunun için pdf düzenleyici programlara ihtiyacınız olacak.

Bu yazımızda PDF nedir, PDF nasıl açılır, pdf nasıl düzenlenir, ücretsiz pdf düzenleme programları ve en iyi pdf düzenleme yazılımlarını bulacaksınız.

PDF nedir, PDF nasıl açılır?

Taşınabilir Belge Formatı (PDF), belgeleri yazılım, donanım veya işletim sisteminden bağımsız olarak güvenilir şekilde sunmak ve paylaşmak için kullanılan bir dosya formatıdır. Adobe tarafından bulunan PDF, artık Uluslararası Standartlaştırma Organizasyonu (ISO) tarafından yönetilen bir açık standart olarak kullanılmaktadır.

PDF okuyucuların arasında en popüleri Adobe’nin bir programı olan Acrobat Reader programıdır. Bunun yanında pek çok PDF okuyucuda bulabilirsiniz.

PDF Dosyası Nasıl Düzenlenir

PDF Dosyası Nasıl Düzenlenir?

PDF dosyası düzenlemek ve oluşturmak için kullanılan çeşitli programlara rastlamanız mümkündür. Üstelik programların indirmesi ve kullanma süresi de sınırsızdır. Sizden herhangi bir ücret talep edilmeyeceği için rahat bir şekilde PDF oluşturma şansına sahipsiniz.

Bu programların yanı sıra internet üzerinde kurulmuş farklı siteler de vardır. Bu siteler sayesinde, oluşturmuş olduğunuz dosyaları PDF formatına çevirebilirsiniz. Farklı internet adresleri ile verilen dönüştürme hizmetlerini de ücretsiz olarak indirip kullanma şansına sahipsiniz.

Ücretsiz PDF üzerinde değişklik yapma programı

AbleWord

AbleWord, bir PDF dosyasını yükleyip tamamen düzenleme yapabileceğiniz tek ücretsiz PDF değiştirme programı. Özellikle Word’de yaratılmış PDF dosyalarını tanımada çok iyiyken, sonuç orijinalinin aynısı gibi olmuyor fakat oldukça yakın duruyor.

Foxit Reader

Adobe Reader’a iyi bir alternatif olan Foxit Reader, ufak bir program ve pek çok kişi tarafından da tercih ediliyor. Sadece bir PDF okuyucusundan ötesi olan Foxit Reader, aynı zamanda güçlü araçlara da sahip. Programda içeriği düzenleyebilir ve yenilerini ekleyebilirsiniz.

PDF-Xchange Viewer

Bu program da neredeyse Foxit Reader’ın aynısı ve benzer mantıkla çalışıyor. PDF dosyalarına notlar eklemek için bire bir diyebiliriz. Eğer alternatif bir düzenleme programına ihtiyacınız varsa tavsiyelerimiz arasında yer alıyor.

PDF Candy

Eğer ciddi düzenlemeler yapmak istemiyorsanız, PDF Candy bu konuda en hızlı çözümü size sunacaktır. PDF dosyalarını diğer formatlara değiştirme imkanı tanıyan, sayfaları döndürebileceğiniz, karıştırabileceğiniz ve filigranlar ekleyebileceğiniz program, ücretsiz bir servis olarak hizmet veriyor ve 10MB’a kadar PDF dosyalarını kabul ediyor.

LibreOffice

Ücretsiz bir Microsoft Office alternatifi olan LibreOffice, PDF dosyalarını düzenlemek istiyorsanız düşünmeniz gereken bir program. Yüzlerce sayfalık dökümanları dahi düzenleyebileceğiniz programın tek kusuru ise garip duran arayüzü. Buna rağmen LibreOffice şu anda çok sayıda kişi tarafından çok amaçlı kullanılmakta.

PDF Pro 

PDF Pro, online bir araç ve her ay üç PDF dosyası yükleyip düzenlemenize olanak tanıyor. Ayrıca son güncellemelerle birlikte artık PDF dosyalarını Word dosyasına yani .doc formatına çevirmek de mümkün ve bunu çok az ücretsiz program sağlıyor.

FormSwift PDF Editor 

Yine online bir araç olan FormSwift ile basitçe dosyalarınızı sürükleyip bırakabilir, upload ederek tarayıcı üstünden düzenlemeye başlayabilirsiniz. Düzenlemek istediğiniz yazıları silmenize veya yenisiyle değiştirmenize imkan tanırken, fotoğraf veya imza da ekleyebiliyorsunuz. Tek istediği ise bir internet bağlantısı.

Başka Yazı Yok

Kayıt Ol

Zaten üye misiniz? Giriş Yap

Giriş Yap

Henüz üyeliğiniz yok mu? Kayıt Ol