Whatsapp Fotoğraf İndirilemedi Hatası

WhatsApp’tan gelen fotoğrafı açmaya çalıştığınızda “Whatsapp Fotoğraf İndirilemedi Hatası” alıyorsanız bu sorun için çözümleri bu yazımızda ele alacağız.

Whatsapp’tan fotoğraf, video, pdf dosyası yada başka tür belegeler kolaylıkla gönderilip alınabiliyor. Ancak bazen Whatsapp’ta değişik sebeplerden dolayı sorunlar yaşanabiliyor. “Whatsapp Fotoğraf İndirilemedi Hatası“‘da bunlardan biri.

Whatsapp Fotoğraf İndirilemedi Hatası

Whatsapp fotoğraf indirilemedi tekrar deneyin” uyarısının sebebi  WhatsApp sunucularının çökmesi ile alakalı olabilir. Bunu çevrenizde bulunan Whatsapp kullanıcısı başka birinin hesabına bakarak kontrol edebilirsiniz. Eğer başkalarında sorun yok bu hata sadece sizde çıkıyorsa aşağıdaki çözüm önerilerini tek tek deneyin.

Whatsapp Fotoğraf İndirilemedi Sorunu için Çözümler

1. Telefonunuzun güçlü bir sinyalle, çalışan bir internet bağlantısına sahip olup olmadığını kontrol edin. Emin olmak için bir web sayfası yüklemeyi deneyin. Telefonunuzun bağlı olduğundan eminseniz (farklı Wi-Fi bağlantı noktalarına ve / veya 4G’ye bağlanmayı deneyin).

2. Telefonunuzda tarih ve saatin doğru ayarlandığından emin olun. Tarihiniz yanlışsa, medyanızı indirmek için WhatsApp sunucularına bağlanamazsınız. Tarihi ayarlamak için Ayarlar > Tarih saat seçeneklerine girerek, ayarların otomatik alınmasını işaretleyebilirsiniz.

3. Bazı durumlarda WhatsApp, dosyaları SD kartınıza kaydetmekte zorlanabilir. SD kartınızda yeterli alan olduğundan emin olun. SD kartınız doluysa, WhatsApp hiçbir şey kaydedemez. Gereksiz dosyaları silerek daha fazla yer açın. SD kartınızın salt okunur moda ayarlanmadığından emin olun. WhatsApp’tan olmayan bir dosyayı SD kartınıza kaydetmeyi deneyin.

4. Bağlı bulunduğunuz ağ ayarlarınızda bir sorun olabilir. WhatsApp, güvenilir bir şekilde mesaj gönderip alabilmek için web dışı (HTTP olmayan) bir veri kanalı gerektirir ve bu tür bir bağlantı mobil sağlayıcınızın erişim noktası ayarları tarafından engellenmiş (ya da kısıtlanmış) olabilir.

5. Güvenlik duvarı kısıtlamaları olan bir kampüste veya şirket Wi-Fi’sındaysanız, ağ yöneticisine başvurun.

6. Mobil ağ ayarlarınızı sıfırlamak birçok bağlantı sorununu çözebilir “Ayarlar”> “Genel”> “Sıfırla”> “Ağ Ayarlarını Sıfırla” seçeneklerini takip ederek ayarları sıfırlayın ve tekrar deneyin.

7. WhatsApp’ı Google Play Store’da bulunan en son sürüme güncelleyin. Uygulama güncel değilse bu tarz hatalar ile karşılaşabilirsiniz.

Umarız Whatsapp fotoğraf yüklenmiyor sorunu çözülmüştür. İşlem hakkında sorularınızı bizlere iletebilirsiniz.

Whatsapp’ta yasanan kesintiler ve buna bağlı sorunlar sizi rahatsız edecek seviyeye ulaştıysa Whatsapp’la aynı özelliklere sahip Whatsapp alternatiflerini deneyebilirsiniz.

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu