Steam Hesap Kurtarma Nasıl Yapılır ?

Steam Hesap Kurtarma

Steam şifremi unuttum, Steam hesabıma giremiyorum diyenler için bir kaç basit adımda Steam hesap kurtarma nasıl yapılır öğrenelim.

Steam Hesap Kurtarma

Steam Destek sayfasına giderek, “Yardım edin! Giriş yapamıyorum” seçeneğine tıklayın.

Steam Hesap Kurtarma

Sonraki kısımda yaşayabileceğiniz sorunlardan bazıları sizlere sunulacak.

Steam Hesap Kurtarma

Biz hesap adımızı girerek devam ediyoruz.

Karşımıza gelen bilgide son iki hanesi ** olan numaranıza hesap doğrulama kodu gönderin diyor.

Biz Artık bu telefon numarasına erişimim yok.” diyerek bir sonraki adıma geçiyoruz.

Steam Hesap Kurtarma

Ardından Karşınıza çıkan ekranda   “Artık bu e-posta adresine erişim sağlayamıyorum.” diyerek devam edin.

Steam Hesap Kurtarma

Steam hesap kurtarma kısmında karşımıza destek talep forumu gelecektir.

Steam Hesap Kurtarma

Bu form üzerinde öncelikle erişim sağlayabildiğiniz herhangi bir e-posta adresini girerek başlayın. Ardından hesabınıza ilk kaydettiğiniz mail adresi sorulacaktır. Hatırlamıyorsanız, daha önce veya güncel kayıtlı e-posta adresi de yardımcı olacaktır. Hesabınızda kayıtlı bir telefon numarası varsa, bir alt kutucuğa onu tamamen yazın örneğin: 05131131313 gibi.

Ardından kayıtlı ödeme yöntemi olmasa bile daha önceden alışveriş esnasında kullandığınız kartınızın türünü ve son dört hanesini girmeniz isteniyor. Hatırlamıyorsanız ya da kartla alışveriş yapmadıysanız bu adımı pas geçebilirsiniz.

Hesabınıza fiziksel bir cüzdan koduyla yükleme yaptıysanız en alt kısımdan görsel ekleyebilirsiniz. Bunun haricinde Steam ürün kodu kullanarak oyun aktif ettiyseniz kart bilgisi kısmının hemen altındaki kutucuğa o bilgiyi de girmeniz gerekiyor. Bundan sonraki kısımda da kısa bir açıklama girmeniz faydalı olacaktır.

Her şeyden emin olduktan sonra en alttan Ben robot değilim” seçeneğini de işaretleyip gönder diyebilirsiniz. Takribi olarak birkaç saatlik zaman dilimi içerisinde size bir destek çalışanı dönüş yapacaktır.

Buradan sonra verilecek yanıtta muhtemelen destek talebi açarken kullanılan e-posta hesabınızın hesabınıza işlenmesi olacaktır. Steam’den alışveriş yaparken ödeme yöntemlerinize dikkat etmeniz bu gibi riskli durumlarda oldukça önem teşkil ediyor.

İlgili Yazılar

Başka Yazı Yok

Kayıt Ol

Zaten üye misiniz? Giriş Yap

Giriş Yap

Henüz üyeliğiniz yok mu? Kayıt Ol