Android Cihazlarınızı Bilgisayarda Mikrofon Olarak Kullanma

Android Cihazlarınızı Bilgisayarda Mikrofon Olarak Kullanma

Eğer bilgisayarınız üzerinde zaman zaman ya da sürekli mikrofon kullanma ihtiyacınız varsa Android mobil cihazlarınızı mikrofon olarak kullanabilirsiniz. Sürekli ihtiyacınız oluyorsa PC ya da Mac için bir mikrofona sahip olabilirsiniz fakat bu mikrofon bozulduğunda ya da kablosuz bir mikrofona ihtiyaç duyduğunuzda sizlere anltacağımız yöntemi kullanarak Android cihazlarınızı bilgisayar ve Mac için mikrofona dönüştürebilirsiniz.

Son derece basit bir yöntem olmasına rağmen bir kaç adım ve bazı program kurulumu gerektiren bu süreçte gerekli yazılımları hem Android cihazınıza hem de bilgisayarınıza kurarak hemen wireless mikrofon kullanmaya başlamanız mümkün.

Bu işlemlerle uğraşmamak için kendinize ucuz ve işinizi görecek bir mikrofon satın alabilirsiniz elbette ama Android cihazlarınızı da mikrofon olarak uzun süreli kullanmak mümkün.

Bilgisayar üzerinde ses kayıtları ve sesli görüşmeler için kullanabileceğiniz bu yöntemi hemen anlatmaya başlayalım.

Android Cihazlarınızı Bilgisayarda Mikrofon Olarak Kullanma

1. Adım: WO Mic Uygulamasını İndirin ve Kurun

Android mobil cihazınızı mikrofona dönüştürmek için ilk olarak bir uygulamaya ihtiyacınız var. Bu alanda pek çok uygulama söz konusu olmasına rağmen bu uygulamalar arasından kolay kurulum ve kullanımı ile öne çıkan WO Mic’i tavsiye ediyorum. Bu nedenle sizlere WO Mic ile Android cihazlarınızı mikrofona dönüştürmeyi anlatacağım. İlk olarak işlemlere alttaki indirme bağlantısına tıklayarak WO Mic uygulamasını indirip kurmakla başlamanız gerekiyor.

WO Mic Uygulamasını İndirin

2. Adım: WO Mic Program ve Clientini İndirip Kurun

Android cihazınıza WO Mic uygulamasını kurduktan sonra ihtiyacınız olan ikinci şey ise mikrofonu kullanmak istediğiniz bilgisayar ya da Mac’inize gerekli yazılımları yüklemek. Windows için hem driver hem de client kurulumu gerekirken, Mac için sadece tek bir paketi yüklemeniz yetiyor.

Windows PC’ler için gerekli Client ve Driver indirmek için altta yer alan linkleri kullanabilirsiniz:

Mac için gerekli Client paketini indirmek için alttaki indirme linkini kullanabilirsiniz:

1 2Sonraki sayfa

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu