Bilgisayar

Opera VPN Bilgisayarda Nasıl Kullanılır?

En verimli VPN uygulamasını aramaktan sıkıldıysanız ya da VPN için ek bir uygulama kullanmak istemiyorsanız, Opera tarayıcısına yerleşik olarak gelen Opera VPN bilgisayarda nasıl kullanılır anlatıyoruz.

Popüler web tarayıcısı Opera ücretsiz VPN servisi vermektedir.  Eğer Opera kullanıyorsanız herhangi bir ücret ödemeden ve ek uygulama veya eklenti kurmaya gerek duymadan hızlı ve kolay bir şekilde VPN kulllanmaya başlayabilirsiniz.

Opera VPN Bilgisayarda Nasıl Kullanılır ?

VPN hizmetinden faydalanabilmek için son sürüm Opera’yı bilgisayarınıza kurmanız gerekiyor.

Opera’yı başlattıktan sonra üstteki Menü butonuna tıkladıktan sonra Ayarlar’a giriyoruz ve soldaki menüden Gizlilik ve Güvenlik sekmesine tıklıyoruz. Sayfayı biraz aşağı kaydırınca VPN sekmesini görebilirsiniz. Burada “VPN’i etkinleştir” seçeneğini işaretliyoruz.

Artık VPN aktif olacaktır. Girmek istediğimiz İnternet sitesinin adresini yazıp Enter’a bastığımızda sitenin açıldığını görecekseniz.

Opera VPN Bilgisayarda Nasıl Kullanılır

Toplam veri kullanımı, ülke seçimi ve IP adresinizi görüntülemek istiyorsanız, adres çubuğunun hemen solunda yer alan VPN butonuna tıklamanız yeterli olacaktır. Kanada, Almanya, Singapur, Hollanda ve ABD seçeneklerinden birini seçebilirsiniz.

Herhangi bir ücret ödemenize gerek kalmadan hızlı ve sınırsız bir VPN hizmeti sunan Opera, bu servisi için geleneksel VPN’lere göre daha hızlı çalıştığının ve sayfa yüklemelerinin daha hızlı olduğunun altını çiziyor.

Opera VPN çalışmama sorunu genelde antivirüs yazılımından kaynaklanır. Antivirüs uygulamasnızı poasif yaparsanız opera vpn’in çalıştığını görebilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu