Fare Bağlıyken Touchpad’i Kapatma Nasıl Yapılır?

Dilerseniz Fare bağlıyken Touchpad'i devre dışı bırakabilirsiniz.

Windows 10 yüklü laptop’unuza fare bağladığınızda touchpad’i devre dışı bırakabilirsiniz. Fare Bağlıyken Touchpad’i Kapatma, Touchpad devredışı bırakma nasıl yapılır yazımıza anlatacağız.

Windows 10 yüklü dizüstü bilgisayarınızda touchpad’i hiç kullanmıyorsanız ve sadece fare ile işlerinizi yapıyorsanız açık olan touchpad size bazı sorunlar çıkarabilir. Dilerseniz Fare bağlıyken Touchpad’i devre dışı bırakabilirsiniz.

Fare Bağlıyken Touchpad’i Kapatma

1 Arama ekranında ayarlar yazaraka Ayar bölümüne girin. Burada Cihazlar’a tıklayın.

Fare Bağlıyken Touchpad'i Kapatma

2 Çıkacak ekranda Touchpad’i tıklayın ve hemen altında yer alan “fare bağlandığında Touchpad’i açık bırakın” kutusundaki tiki kaldırarak pasif duruma getirin.

Fare Bağlıyken Touchpad'i Kapatma

Bu şekilde laptopa fare bağlandığında dokunmatik yüzey otomatik olarak devredışı kalacaktır.

Alternatif olarak, bazı dizüstü bilgisayar üreticileri, dokunmatik alanınızı ve tüm özelliklerini yöneten özel yazılımlar içerir. Bu simgeyi genellikle sistem tepsisinde bulabilirsiniz. Dokunmatik alanınızın ayarlarını getirmek için simgeyi çift tıklayarak ayarları kontrol edebilirsiniz.


Laptop kullanıcılarının en önemli sorunlarından biriside şarj süresidir.  Tek dolumda, Şarjı Uzun Giden En Uzun Pil Ömrüne Sahip Laptoplar ‘ı bu yazımızda sıraladık.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu