Mobil

iPhone X’de Ekran Görüntüsü Nasıl Alınır?

0
(0)

Apple’ın home butonu yer almayan telefonu iPhone X’de Ekran Görüntüsü Nasıl Alınır, iPhone X’de hangi tuşlar ile ekran görüntüsü alınır yazımızda bulabilirsiniz.

Apple iPhone X , iPhone 8 ve iPhone 8 Plus’ı duyurdu. iPhone 8 özellikleri için buradaki yazımızı, Phone 8 Plus özellikleri içinde buradaki yazımızı ,  iPhone X özellikleri içinde buradaki yazımızı  okuyabilirsiniz.

iPhone X’de Ekran Görüntüsü Nasıl Alınır?

Eski iPhone’larda ekran görüntüsü almak için home ve güç tuşunu aynı anda basılı tutmanız gerekiyordu. iPhone X ile birlikte artık ekran görüntüsü almak için yeni bir yöntemimiz var.

iPhone X’te ekran görüntüsü almak için artık farklı bir yol kullanmamız gerekiyor; zira artık bir Home butonumuz yok! iPhone X’de ön tarafı tamamen ekran yapabilmek adına home butonundan vazgeçildi.
iPhone X’da ekran görüntüsü almanın yolu:

1 – Ekran görüntüsünü almak istediğiniz uygulamayı veya ekranı açıyorsunuz.

2 – Yan düğme (Siri’nin aktif edildiği, Eski iPhone’larda Uyku/Uyutma düğmesi) ile birlikte Ses Açma/Ses Kısma düğmesine aynı anda basılı tutup bırakıyorsunuz.

3 – Aldığınız ekran görüntüsü her zaman olduğu gibi Albümler – Ekran Resimleri yerine kaydediliyor.

iPhone X'de Ekran Görüntüsü Nasıl Alınır

Öte yandan iPhone X’te alınan ekran görüntüleri kesinlikle iyi görünmüyor. Çünkü ekranın üst kısmındaki çentik varsayılan olarak düzenlenmiyor. Kısaca aldığınız ekran görüntüsünün üst kısmında cihazın üzerinde bulunan girinti şeklinde bir boşluk oluyor.

Şu an satışta olan iPhone SE, iPhone 6s, iPhone 6s Plus, iPhone 7, iPhone 7 Plus, iPhone 8, iPhone 8 Plus ve iPhone X modelleri teknik özelliklerine göre 16 farklı kategoride karşılaştırdık. Ekran Boyutu, RAM, İşlemci, Çözünürlük, Pil kapasitesi, Ağırlık, Çerceve oranı gibi bir çok farklı kategorideki bu karşılaştırma sayesnde yeni alacağınız iPhone modelini daha kolay tercih edebileceksiniz.

Karşılaştırma yazımız için buraya tıklayabilirsiniz.

Son Güncelleme: 5 Mart 2021

Bu yazıya kaç yıldız verirsin?

Lütfen değerlendir!

Yazının puanı: 0 / 5. Toplam oy: 0

Bu yazıya şimdiye kadar puan veren olmamış. İlk sen puanlamak ister misin?

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu