Sosyal Medya

Spotify Premium Nasıl Yapılır?

Spotify Premium nasıl yapılır, Spotify Premium avantajları nelerdir, Spotify Premium ücreti ne kadar? Spotify Permium ücretsiz kullanılabilir mi?

Spotify, en kısa ifade ile online müzik dinleme servisidir. Spotify Bilgisayar, akıllı telefon veya tabletiniz üzerinden dilediğiniz müziği dinleyebilme şansı sunar. Müziklere; sanatçı, albüm adı, şarkı adı, tarz, şeklinde arama kriterleri ile ulaşılabilir,  şarkıları dinlemenin yanında kendi playlistinizi oluşturabilirsiniz.

Spotify’ın kullanımı çok basit. Öncelikle Spotify’ı aşağıdaki Android ve IOS linklerinden telefonunuza indirin

Spotify (Android)

Spotify (IOS)

Ardından üye olun. Üye olduktan sonra isterseniz ayarlar kısmından facebook ile senkronize edebiliyorsunuz. Facebook ile senkronize ederseniz arkadaşlarınızın hangi şarkıları dinlediğini kolayca görebilirsiniz.

Spotify’ı ücretsiz bedava kullanabilirsiniz. Spotify ücretsiz üyelikte şarkı dinleyebiliyorsunuz ancak müzik geçişleri arasında 15 ila 30’ar saniyelik reklamlar çıkıyor. Bu reklamları atlayamıyorsunuz ve sonuna kadar dinlemek zorunda kalıyorsunuz.

Premium hesap ile reklamsız kaliteli müzikler dinleyebilirsiniz. Ayrıca şarkılarınızı indirip çevrim dışı da dinleme imkanına sahip oluyorsunuz. Bunun haricinde şarkılar arasında random geçiş ve istediğiniz kadar şarkı dinleme hakkına sahip oluyorsunuz. Cep telefonunuzdan tabletinizden ve masaüstünüzden spotify hesabınıza erişip şarkı dinleyebiliyorsunuz.

Spotify Premium Nasıl Yapılır?

Spotify’da premium hesaba geçiş oldukça kolaydır. Premium hesap satın alabilmek için kısaca yapmanız gereken;

Öncelikle Spotify sitesine giriş yapın. Premium edin butonuna tıklayınca üyeliğimiz ile giriş yapmamız istenecek.

Spotify Premium Nasıl Yapılır

Karşınıza çıkan alanda ödeme bilgilerinizi girmeniz istenecek. Buraya bilgilerinizi giridkten sonra hesabınız dan para çekilecek ve spotify premium hesabınız aktif olmuş olacak. Kullanmaya başlayabilirsiniz !

Kişisel yıllık Spotify Premium ücreti : Aylık 9.99 TL Yıllık ise eğer tek seferde peşin öderseniz 119.88 TL dir.

Spotify Aile Premium ücreti: Aylık 14.99 TL’dir ve  5 kişiye kadar ortak kullanılabilir. Tüm aile aynı adreste yaşıyor olmalıdır.


Spotify’dan başka yeni müzikler keşfedebileceğimiz platformlar yok mu? Elbette var. Özellikle yeniliklere açıksanız ve farklı müzik türlerini seviyorsanız kullanabileceğiniz farklı web servisleri ve uygulamalar bulunuyor. Biz de bugün sizler için bu müzik servislerini araştırdık. İşte Spotify Alternatifi 5 Müzik Servisi

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın