Chrome Alternatifi 4 Web Tarayıcı

Chrome Alternatifi 4 Web Tarayıcı

Chrome web taryıcısının sistem kaynaklarını tükettiğinden şikayet edenler için Chrome Alternatifi 4 Web Tarayıcı ‘yı derledik.

Chromium açık kaynaklı internet tarayıcısı projesiyle birçok farklı tarayıcı kullanıcılara sunulmuştu. En meşhurları Google Chrome, Yandex Browser ve Opera. Bu yazımda sizler için Chromium tabanlı diğer alternatif tarayıcıları derledim. Chrome’un rahat kullanımından vazgeçemeyenler ama aynı zamanda farklı özellikler arayanlar için güzel alternatifler bulabilirsiniz.

Chromium Nedir?

Chromium, açık kaynak kodlu ve özgür bir web tarayıcısı projesidir. Chromium; Google Chrome ve Yandex tarayıcılarının da temelini oluşturmaktadır.

Google ilk olarak Chromium isimli açık kaynak kodlu geliştirilmeye açık projesini meydana getirmiştir. Daha sonradan ise Google kendi logosu altında final sürümü olarak kararlı bir sürüm meydana çıkartmış ve Google Chrome’u yayınlamıştır. Google logosu, otomatik güncellemeler ve Adobe Flash Player’ın kendinden entegreli olarak gelmesi Google Chrome ile Chromium’un arasında yer alan temel farklardır.

Chrome Alternatifi 4 Web Tarayıcı

Vivaldi Browser

Chrome Alternatifi 4 Web Tarayıcı
Vivaldi Browser

Opera’nın icra kurulu başkanı tarafından kurulan tecrübeli bir ekip öncülüğünde geliştirilen Vivaldi özgün arayüzü ve sadeliğiyle dikkat çeken bir internet tarayıcısıdır. Hızlı arama ve hızlı komut gibi kullanıcının işini kolaylaştıran yenilikçi özellikleriyle dikkat çeken Vivaldi’de Opera’dakine benzer bir e-posta uygulaması da yer alıyor.

Henüz geliştirilme süreci devam eden tarayıcıyının ön izleme sürümünü Windows, Mac OS ve Linux platformlarında deneyebilirsiniz.

Vivaldi tarayıcı ile ilgili detaylı özelliklere buradaki yazımızdan ulaşabilirsiniz.

.:: Vivaldi Browser İndir ::.

Opera

Chrome Alternatifi 4 Web Tarayıcı
Opera

Yıllardır piyasada olan Opera, hızlı erişim, sekmeli gezinti ve özel gezinti gibi birçok işlevin öncülüğünü yaptı. Tarayıcı 2013’te kendi Presto motorunu bırakarak Chromium projesinin bir parçası olarak geliştirilen Blink’e geçiş yapmıştı. Opera’nın web sayfalarını sıkıştırıp daha hızlı yükleyebilme, ücretsiz VPN gibi işlevleri bulunuyor.

.:: Opera İndir ::.

Opera Neon

Chrome Alternatifi 4 Web Tarayıcı
Opera Neon
Opera Neon, tarayıcılarda devrimsel yenilikler gerçekleştiren Opera nın yeni nesil konsept tarayıcısı. Tarayıcıyı masaüstüne çeviren yenilikçi ve farklı arayüzü ile sekme kontrollerinden yer imlerine birçok alıştığımız özelliğin kullanımı ile ilgili farklılıklar sunuyor.

.:: Opera Neon İndir ::.

Epic Browser

Chrome Alternatifi 4 Web Tarayıcı
Epic Browser

Epic Privacy Browser, hız, sadelik ve özellikle güvenlik/gizlilik için tasarlanmış Chromium tabanlı bir web tarayıcısıdır.
Epic Privacy Browser’un Chromium tabanlı oluşu birçok kullanıcının arayüzde yabancılık çekmemesini sağlayacak. Türkçe dil desteği de bulanan tarayıcı Internet Explorer ve Mozilla Firefox’daki sık kullanılanlarınızı ve tarayıcı ayarlarınızı içe aktarabilir.

.:: Epic Browser İndir ::.

Yorum Yap

Yorum Yap