AirPods Kaybolursa veya AirPods Çalınırsa Ne Olacak?

Airpods kaybolursa yada Airpods çalınırsa ne olacak? Airpods çalınmaya karşı garantili mi? Kaybolan Airpods nasıl bulunur?

Bir dünya para verip aldığınız Apple’ın muhteşem kulaklığı Airpods kaybolursa yada Airpods çalınırsa ne olacak? Airpods çalınmaya karşı garantili mi? Kaybolan Airpods nasıl bulunur?

Apple’ın en çok sevilen aksesuarlarından birisi olan ve şarj /saklamakutusu haricinde bir yerde muhafaza edildiğinde minik yapısı sayesinde kaybolabilen AirPods kaybolduğunda yapabileceklerinizi yazımızda anlatıyoruz.

Buradaki yazımızda Apple’ın kablosuz kulaklığı AirPods kullanımında işinize yarayacak bir çok ipucunu bir araya getirdiğimiz tam bir AirPods Kullanım Kılavuzu‘nu bulabilirsiniz.

Airpods kaybolursa yada Airpods çalınırsa ne olacak yazımızda okuyacağınız konu başlıkları;

AirPods kaybolursa veya AirPods çalınırsa ne olacak?

Airpods kaybolursa yada Airpods çalınırssa ve bulamazsanız Apple’ın bu konuda herhangi bir garanti taahütü bulunmamaktadır.

Kaybolma ve çalınma durumları ile baraber hiç bir güvencesi olmayan AirPods için yeni bir talepte bulunulması söz konusu değil.

Diğer tüm Apple ürünlerinde olduğu gibi giderek yeni bir AirPods almanız gerekecek. Çünkü bu kulaklıkların herhangi bir hırsızlığa karşı değişim hakkı bulunmuyor.

Kaybolma ya da düşürme gibi durumları düşünen Apple, AirPods için tekli satışları da başlatacak.

Kaybolan Airpods nasıl bulunur?

AirPods, AirPods Pro veya AirPods Max’inizle birlikte kullandığınız iPhone, iPad veya iPod touch’ta daha önce [Aygıtımı] Bul’u ayarladıysanız,  Bul uygulamasını kullanarak AirPods, AirPods Pro veya AirPods Max’inizi haritada görebilir, bulmak için ses çalmasını sağlayabilir ve böylece kablosuz dinlemeye geri dönebilirsiniz.

Bul uygulaması, AirPods, AirPods Pro veya AirPods Max’unuz da dahil olmak üzere aynı Apple Kimliği ile giriş yaptığınız tüm Apple aygıtlarının konumunu gösterir. Apple aygıtı bağlı değilse son çevrimiçi olduğu zamanı ve yeri gösterir.

iPhone, iPad veya iPod touch’ınızda:

 1. iPhone’umu Bul uygulamasını açın.
 2. Apple kimliğinizi kullanarak giriş yapın.
 3. Bu bölümde tüm cihazlarınızın listesini göreceksiniz. AirPods’unuz da burada yer alacak. Buradaki cihazlar farklı renkteki noktalar ile gösteriliyor olacak.
 • Mavi Nokta: Şimdilik kullandığınız cihazınız gösterir.
 • Yeşil Nokta: Cihazınızın çevrimiçi olduğunu size gösterir.
 • Gri Nokta: Cihazınızın çevrimdışı olduğunu size bildirir. Yani bu durumda cihazınızın pili bitmiş, cihazınız kapanmış ve çevrim dışı olabilir. Ancak harita size cihazınızın en son nerede çevrimiçi olduğunu gösterecektir.

Bilgisayarınızda:

 1. iCloud’unuza gidin ve Apple ID’nizle oturum açın .
 2. Bul iPhone’u açın.
 3. Tüm Cihazlar’a tıklayın.
 4. AirPods’u seçin.

AirPods Kaybolursa veya AirPods Çalınırsa Ne Olacak?

AirPods veya AirPods Pro kulaklıklarınızın ikisi aynı yerde değilse haritada bir seferde yalnızca birinin konumunu görürsünüz. Haritada gördüğünüz AirPod veya AirPod Pro’yu bulup şarj kutusuna koyun. Ardından, haritayı yenileyip diğerini bulun.

AirPods’unuz çalışmıyorsa (bozuksa) veya çekim alanının dışındaysa bahsetmiş olduğumuz bu yöntem sizin işinize yaramayacaktır.

AirPod’larınızın yanlarında gri bir nokta varsa, bu, AirPod’ları Bul özelliğini geçerli konumlarını bulamıyor demektir.

Airpods kaybolursa yada Airpods çalınırsa ne olacak yazımızda son olaral Airpods’da ses çalma işlemine bakalım.

Kaybolan AirPods’ta nasıl ses çalınır?

AirPods’unuz Apple aygıtlarınızdan birinin yakınındaysa ve Bluetooth’a bağlıysa AirPods’unuzu bulmanıza yardımcı olması için iCloud.com‘dan veya Bul uygulamasından bir ses çalabilirsiniz. AirPods’unuz iki dakika boyunca ya da siz durmasını söyleyene kadar, düzeyi giderek yükselen bir ses çalar.

 1. Bul uygulamasını açın.
 2. Aygıtlar sekmesini seçin.
 3. Listeden AirPods’unuzu seçin.
 4. Ses Çal’a dokunun.

Airpods kaybolursa yada Airpods çalınırsa ne olacak yazımız sona erdi.

Piyasada çakma Airpods bolluğu var, bir çok mecrada replika, sahte Airpods satıldığı söyleniyor. Peki Airdpods orjinal mi yoksa çakma mı nasıl anlayabiliriz, airpods orjinal olduğu nasıl anlaşılır?

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu